Kapadokya, İngiltere'de Günün Fotoğrafı Oldu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kapadokya, İngiltere'de Günün Fotoğrafı Oldu

İngiliz medya kuruluşlarından "The Telegraph" Kapadokya'nın kış manzaralı resmini günün fotoğrafı olarak seçti.

"Pictures of the Day: 29 December 2018" başlığı ile okuyucularına paylaşım yapan The Telegraph, Kapadokya resmini günün resmi seçti. Kış manzarası görünümünde olan fotoğrafta balonların gökte olduğu ve şehrin de görüldüğü genel açılı fotoğraf paylaşıldı.

BİR UNESCO MİRASI

Paylaşılan Kapadokya resminde açıklayıcı bilgi de paylaşılırken "Sıcak hava balonları bir UNESCO Mirası olan Tarihi Kapadokya Bölgesi'nde peri bacalarının üstünde süzülüyor." notu eklendi.

KAPADOKYA HAKKINDA

Kapadokya, 60 milyon yıl önce Hasandağı, Güllüdağ ve Erciyes'in püskürttüğü lavlarla oluşan yumuşak zeminin yıllar içinde rüzgar ve yağmurlar aşındırılması sonucu ortaya çıkmıştır. Paleolitik döneme kadar uzanan tarihinde Hititlerin, Hititler'den sonra Hristiyanlığın en önemli merkezlerden biri konumuna gelmiştir. Devasa bir sığınağa dönüşen şehir, tarihin diğer dönemlerinde de önemini korumuştur. İpek Yolu'nun da önemli bir durağı olan Kapadokya, günümüzde başta Nevşehir olmak üzere Niğde, Kırşehir, Kayseri ve Aksaray ilerine yayılmış bir alandır.

29.12.2018 17:17 [11588570]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.