Kan Lekesi Olan Yumurta Yenir mi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.04.2019 15:10

Kan Lekesi Olan Yumurta Yenir mi?

Yumurtalarda zaman zaman kan lekeleri ile karşılaşılır. Bu lekeler sağlık açısından zararlı mı ya da yumurtaya nasıl giriyor? Merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz.

Haber: Kan Lekesi Olan Yumurta Yenir mi?

Yumurtalarda gördüğünüz kan lekeleri, sağlık açısından tehlikeli gibi görünseler de durum düşündüğünüz kadar korkutucu değil.

KAN LEKESİNİ NEDEN OLUYOR?

Yumurtanın sarısı üzerinde gördüğünüz kan lekesi gerçekten de kandır. Yumurtada kan lekesi olması, onun bayat ya da sağlıksız olduğu anlamına gelmez. Çok çeşitli sebeplerin etkilediği bu durum, tavukların beslenme şekilleri ile ilgili olabilir. Nadiren görülen bu durum sağlık açısından sorun teşkil etmez.

YUMURTADA KAN LEKESİ VARSA NE YAPMAK GEREKİR?

Nadiren karşılaşılan kanlı yumurta, itici görünse de sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Bu şekilde bir yumurta ile karşılaştığınızda kanlı kısmı ayırmanız yeterlidir. Bu lekeler genellikle anne tavuğun kılcal damarlarındaki bir soruna işaret eder. Yumurtada görülen kan lekelerinin, tavuğun karaciğeri ile ilgili olduğunu söyleyen uzmanlar da vardır.Yeni Sağlık Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.