Kan Lekesi Olan Yumurta Yenir mi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.04.2019 15:10

Kan Lekesi Olan Yumurta Yenir mi?

Yumurtalarda zaman zaman kan lekeleri ile karşılaşılır. Bu lekeler sağlık açısından zararlı mı ya da yumurtaya nasıl giriyor? Merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz.

Haber: Kan Lekesi Olan Yumurta Yenir mi?

Yumurtalarda gördüğünüz kan lekeleri, sağlık açısından tehlikeli gibi görünseler de durum düşündüğünüz kadar korkutucu değil.

KAN LEKESİNİ NEDEN OLUYOR?

Yumurtanın sarısı üzerinde gördüğünüz kan lekesi gerçekten de kandır. Yumurtada kan lekesi olması, onun bayat ya da sağlıksız olduğu anlamına gelmez. Çok çeşitli sebeplerin etkilediği bu durum, tavukların beslenme şekilleri ile ilgili olabilir. Nadiren görülen bu durum sağlık açısından sorun teşkil etmez.

YUMURTADA KAN LEKESİ VARSA NE YAPMAK GEREKİR?

Nadiren karşılaşılan kanlı yumurta, itici görünse de sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Bu şekilde bir yumurta ile karşılaştığınızda kanlı kısmı ayırmanız yeterlidir. Bu lekeler genellikle anne tavuğun kılcal damarlarındaki bir soruna işaret eder. Yumurtada görülen kan lekelerinin, tavuğun karaciğeri ile ilgili olduğunu söyleyen uzmanlar da vardır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

  • Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?
    Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?

    Son zamanlarda oldukça sıkça duyduğumuz cihazla zayıflama yöntemlerinin insan üzerindeki olumlu etkilerini, Ankara'da "Slimwell Bodyshape" hizmeti veren güzellik merkezi işletmecisi Ayşegül Özdemir'e sorduk.

    18.10.2019 19:44