Kahkahanın kaydedilmiş inanılmaz faydaları Haberi - yenikadin.com
19.03.2021 14:56

Kahkahanın kaydedilmiş inanılmaz faydaları

Kahkaha atmanın bir ihtiyaç olabileceğini hiç düşündünüz mü? Basit bir eylem gibi görünen kahkahanın kimyasını ve kişi üzerinde bıraktığı etkiyi öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız..

Haber: Kahkahanın kaydedilmiş inanılmaz faydaları

Bilim insanlarına göre 1 dakikalık kahkaha çok güçlü bir antidepresan etkisi yaratıyor. Peki gülecek ne var etrafta diye sorabilirsiniz. İçinizi hemen rahatlatalım. Gerçek kahkahalar atmanıza gerek yok. İster sahte ister gerçek olsun kahkaha atmak beynimizde ağrı kesici özelliği olan endorfin hormonunu salgıladığı için stres atmaya birebir. İşte kahkahanın kanıtlanmış faydaları..

 • Güçlü bir bağışıklık sistemi demek daha az hastalık demek. Bu bağışıklık sistemini güçlendirmek için de hormonların dengede olması gerekiyor. İşte kahkaha atmak vücutta bu dengeyi sağlayan yardımcı elemanlardan biri.
 • Spor yaparken ve kahkaha atarken salgılanan endorfin hormonu ağrı kesici özelliğe sahip olmasıyla yine kendimizi daha iyi hissetmemize neden olur. Stres seviyesinde de ciddi oranda düşüşe neden olur.
 • Bir gün içerisinde 15 dakika kürek çekerek ya da 20 dakika bisiklete binerek harcadığımız kalorinin aynısını 100 kez gülerek de harcayabiliriz. Yüz, omuz ve karın kaslarına uyguladığı etkiyle kahkaha için iyi bir egzersiz diyebiliriz.
Kahkahanın kaydedilmiş inanılmaz faydaları
 • Başımıza gelen küçük büyük tüm olayları duygusal olarak kaldırmak bazen bizi zorlayabiliyor. Kendimizi ortada hiç bir sebep yokken ağlamak ister halde bulabiliyoruz. Bazılarımız için bu sebepsiz ağlama hali rutine bile dönüşmüş olabilir. İşte kahkaha bu durum için de çözüm haline gelebilir. Ağlarken hissettiğimiz duygusal boşalma halini kahkaha atarken de hissedebiliriz.
 • Kahkahanın bulaşıcı bir eylem olduğunu biliniyor. Peki kahkahanın bu yönünün sosyal artılarını hiç düşündünüz mü? Neşeli bir karakter olmak pozitif geri dönüşler almanızı sağlar. Siz güldükçe etrafınız da bu enerjiden etkilenir. Daha fazla arkadaş edinir, ilişkilerinizi güçlendirirsiniz.
 • İyimser bir insan olmanız için kahkaha çok faydalı bir eylem. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen iyimserlik hali kahkahayla daha fazla olacaktır.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bankalar kaça kadar açık 11 Haziran 2021? Bankalar saat kaçta kapanıyor? Banka çalışma saatleri 2021Bankalar kaça kadar açık 11 Haziran 2021? Bankalar saat kaçta kapanıyor? Banka çalışma saatleri 2021

  Banka çalışma saatleri sık sık aratılıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma saatlerinde değişiklik yaşanan bankaların güncel çalışma saatleri merak ediliyor. Bankaların yeni düzenlediği çalışma saatlerine göre Finansbank, Akbank, Denizbank, Garanti BBVA, HSBC, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve TEB Türkiye genelindeki tüm şubelerindeki çalışma saatleri belli oldu. Peki, Bankalar kaça kadar açık 11 Haziran 2021? Bankalar saat kaçta kapanıyor? Banka çalışma saatleri 2021

 • Tükettiğinizde cilt kırışıklıklarına veda edeceğiniz 9 besinTükettiğinizde cilt kırışıklıklarına veda edeceğiniz 9 besin

  Uzmanlar, sağlıklı ve genç görünen bir cildin sırrının cilde dışarıdan yapılan uygulamalardan ziyade tüketilen besinlerden kaynaklandığını savunuyor. Özellikle de antioksidan bakımından zengin besinler içerdikleri A,C ve E vitaminleri sayesinde ciltteki kolajen oluşumunu destekleyerek cildin gergin ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

 • Özbilgin Classic Vitrinlerini YenilediÖzbilgin Classic Vitrinlerini Yeniledi

  Özbilgin Classic her mevsimin başında yaptığı gibi; ilkbahar yaz sezonuna girerken de vitrinlerini yenilemiş durumda.

 • Kilo vermek neden bu kadar zor?Kilo vermek neden bu kadar zor?

  Elinizden gelen her şeyi yapmaya yönelik birkaç denemeden sonra, her zaman kurtulmak istediğiniz fazla kilolardan kurtulmak çok zordur.