Kadınlara Erkeklerle İlgili 6 Tüyo Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kadınlara Erkeklerle İlgili 6 Tüyo

Anlaşılır olmak için, bir kez daha "erkekler şöyle, kadınlar böyle" diyeceğiz. İşte kadınların erkekler hakkında bilmesi gereken bazı tüyolar...

Haber: Kadınlara Erkeklerle İlgili 6 Tüyo

Erkekler ve kadınlar duygularını farklı şekillerde dışa vururlar. Bu farklılıklar ilişkinin felaketi olabileceği gibi, dikkate alındığında ilişkinin pozitif sıçramalar yapabileceği bir tramplen olarak sağlıklı iletişimi ve sevgiyi sürdürmelerini de sağlayabilir. Bu yüzden farklılıkları kavramak ilişkinin sağlığı için çok önemlidir.

Anlaşılır olmak için, bir kez daha "erkekler şöyle, kadınlar böyle" diyeceğiz. İşte kadınların erkekler hakkında bilmesi gereken bazı tüyolar...

1- Erkekler Kendisine Güvenmek ve Güvenilmesini İsterler

Erkekler için önemli olan üstün, olaylara hakim ve erkeksi olma takıntısıdır. Bilinçli ya da bilinçsiz, cinsellikle ilgili olsun ya da olmasın, sürekli kendilerini değerlendirirler. Hem kendilerine güvenmek isterler hem de eşleri tarafından güvenilmek isterler. Aksi durum kendisini başarısız hissetmesine sebep olacaktır. Bu durum da ilişkisinde de, eşlerinden uzaklaşma, iletişimsizlik ve cinsel soğukluk gibi problemler yaşatacaklardır.

2- Erkekler Duygularını İçlerine Atarlar

Erkeklerde 'her şey ortadadır' bu yüzden daha iyi korunmak için duygularını gizlemek yaşamsal önem taşır. Bir erkek duygularını göstermiyorsa bu duyguları olmadığı anlamına gelmez. Başarısız olduklarında kendilerini kırılgan, savunmasız, utanılacak duruma düşmüş gibi hissederler ve bu durum onların erkeksi düşünceleriyle hiç de örtüşmez. İtibarlarını korumanın yolunu duygularına hakim olmaktan geçtiğini düşünürler. Hatta hormonları bile bu duruma yardım eder, testosteron hormonu gözyaşlarının akmasını engeller. Kadının burada yapması gereken duygularının arkasındaki adamı fark etmek, duygularını her zaman göstermesini beklememek, duygularını kendi kabuğunda yaşamasına izin vermektir.

3- Erkekler Kontrolün Kendilerinde Olmasını İsterler

Erkekler ve her zaman her şeye hakim olma takıntıları… Bir sorunları olduğunda sorunu buluncaya kadar düşüncelere dalarlar. Siz onu dışarıdan gazete okumak, tv seyretmek gibi sıradan bir iş yaptığını sanırken, o süre içinde ya sorun bir kenara kaldırılmıştır ya da sorun çözülmüştür. Bir kadın için arabayla bir yere giderken yön sormak normalken, bir erkek için kontrolü elden bırakmaktır. Yer sormaları için iyice kaybolmaları gerekir. Talimatları ve tekrarlanan nasihatleri pek sevmezler.
Fakat eşlerimizi eğitebileceğimizi düşünen biz kadınlar, onları dönüştürmeyi ve kendi kafamıza göre şekillendirmeyi isteriz. Ne yazık ki bu baskıyla hiç bir şey değişmez, erkek kontrolü kaybettiğini ve yönetilmeye çalışıldığını hisseder ve tam tersi bir etki ile karşılaşırsınız. Bu yüzden bir kadının yakınmak, karşısındakine ders ya da daha da kötüsü talimat verir gibi görünmek yerine yapılmasını istediği şeyi yumuşak dille ve erkeğine ihtiyacı olduğunu belirterek istemesi daha etkilidir.

4- Erkekler Sözleri Değil, Eylemi Tercih Ederler

Erkeklerin çoğu açıklamalar yapmak ya da büyük duygusal, felsefi sohbetlere girmek yerine somut adımlar atmayı tercih ederler. Yani harekete geçerler ve eğer konuşacaklarsa bunu duygusal olarak hislerini belli etmek için değil, bilgi alışverişinde bulunmak için yaparlar. Sözcükleri kullanmakta biz kadınlar kadar kendilerini becerikli hissetmezler. Kadınların dikkatle dinleyip, tavsiyelere ve yorumlara giriştiği bir görüşmede onlar "tamam" ya da "her şey yolunda" sözcükleriyle yetinirler.

5- Erkekler Hayatlarını Bölümlere Ayırmayı Severler

Erkekler kadınlardan ev dışında daha fazla zaman geçirirler. İşlerinden arkadaşlarından söz etmeyi pek sevmezler. Bencilliklerinden ya da bir şeyleri saklama ihtiyacı duyduklarından mı? Aslında pek öyle sayılmaz. Tam tersine eşlerini, yaşadıkları can sıkıcı olaylara hatta karşı karşıya oldukları aşılmaz sorunlara ortak etmekten kaçarlar. Bazen de gizli bahçelerini korurlar. Bu koruma erkeklere bir özgürlük ve yaşamlarının en azından bir bölümünü kendi ellerinde tutabilme duygusunu yaşarlar. Aslına bakarsanız burada karşılıklı saygı ve çiftlerin kendilerine ve eşlerine nefes alacak alan tanımaları oldukça önemlidir.

6- Erkekler Çatışmalarda Daha Sabırla Beklerler

Erkekler çatışma halinde hislerini ifade etmekte güçlük çektikleri için, eşleriyle böyle durumlarda diyalog kurmaktansa geri çekilip işlerinin yoluna girmesini beklerler. Hatta tartışmanın alevini sakinleştirmek için kurnazlık yapıp kadına kendilerince küçük yalanlarda söyleyebilirler. Yanlış buldukları bir yorumdan sonra eşinin söylediği hiçbir şeyi dinlemeyip toptan reddedebilirler. İşte bu yüzden onları kaybetmemek ve onlara sohbeti yarıda kesme fırsatı vermemek için, söylediklerine büyük önem veriyormuş gibi yapıp, aşırıya kaçmamak gerekir. Erkeklere 15 dakika geç geldiğinde bir saat geciktiği ya da evle alakalı bir şeyler yaptığı halde hiç gayret göstermiyorsun gibi tavırlarla söylenirseniz haklı olarak her zamanki gibi abarttığınızı düşünüp ardından gelecek sözlerin hiçbir anlamı olmadığı sonucuna varırlar. Tek bir tavsiye; daha fazla ciddiye alınmak için gerçeklikten fazla uzaklaşmamak gerekir.

Yaşam ve İlişki Koçu Sevinç Karakaya
Kaynak: Yeşil Topuklar


11.10.2017 12:09 [10119040]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Hakan Bıçak, Kadir Has Üniversitesi "Haliç Okumaları" Konuğu Oldu
  Hakan Bıçak, Kadir Has Üniversitesi "Haliç Okumaları" Konuğu Oldu

  Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali Kampüsü’nde her ay farklı bir yazarın konuk olduğu “Haliç Okumaları”nın üçüncü konuğu ünlü yazar Hakan Bıçakcı oldu. Yazarlık hayatını edebiyat tutkunu katılımcılarla paylaşan Hakan Bıçakcı kendisi hakkında merak edilen tüm sorulara cevap verdi.

  12.12.2017 17:00
 • Wilma Elles Orkestra Şefi Oldu
  Wilma Elles Orkestra Şefi Oldu

  Mall of İstanbul alışveriş merkezinde düzenlenen ‘yeni yıl orkestrasını sen yönet’ adlı etkinlikte Wilma Elles ikiz bebekleriyle birlikte orkestra şefliği yaptı.

  12.12.2017 17:00
 • İlişkilerinizde Kesinlikle Kullanmamanız Gereken 2 Kelime
  İlişkilerinizde Kesinlikle Kullanmamanız Gereken 2 Kelime

  Eğer ilişkinizin yıprandığını ve sürekli kavga ettiğinizi düşünüyorsanız, büyük sorunlardan evvel küçük sorunlara dikkat etmeniz gerek. Bunlardan biri de seçtiğiniz kelimeler. işte ilişkilerinizde asla kullanmamanız gereken 2 kelime

  12.12.2017 16:45
 • Ökse Otunun Faydaları
  Ökse Otunun Faydaları

  Ökse otu, sayısız şifalı bitkiden sadece bir tanesi… Kanser ve tansiyon başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılan ökse otunun faydaları saymakla bitmiyor. İşte ökse otunun faydaları…

  12.12.2017 16:45
 • Çocukların Çok Fazla Oyuncağa Sahip Olması Tehlikeli
  Çocukların Çok Fazla Oyuncağa Sahip Olması Tehlikeli

  Çocuklarda yaratıcılığın gelişmesi için onlara oyuncaklar alırız. Fakat gereğinden fazla oyuncakla karşı karşıya kalan çocukların bu durumdan kötü etkilendikleri ortaya çıktı.

  12.12.2017 15:30