Kadınlar Aile Odaklı Erkeklere İlgi Duyuyor! Haberi - yenikadin.com
19.04.2019 15:04

Kadınlar Aile Odaklı Erkeklere İlgi Duyuyor!

Kadınlar için hangi erkek tipinin daha ideal olduğu hep merak konusu olmuştur. Belçika'da yapılan araştırma da bu sorunun cevabını veriyor.

Haber: Kadınlar Aile Odaklı Erkeklere İlgi Duyuyor!

Kadınlar için kariyerine düşkün erkekler artık eskisi kadar ilginç gelmiyor. Yapılan araştırmaların sonucunda kadınlar artık daha evcimen erkekler tercih ediyor.

Kadınların genellikle daha başına buyruk ve özgür ruhlu erkeklerden hoşlandığı zamanlar değişime uğradı. Artık kadınlar için bu moda geçti. Belçika'da yapılan yeni bir araştırmaya göre kadınlar kariyer odaklı erkekleri değil, aile odaklı erkekleri daha çekici buluyor. Araştırmada kadınların artık uzun süreli ilişkiler için sahip olması gereken kişilik özelliklerine daha fazla dikkat ettikleri gösteriyor.

KLASİK CİNSİYET ROLLERİ Mİ DEĞİŞTİ?

Springer Nature'da yayınlanan araştırmaya 87 kadın katıldı. Kadınlar ideal eş adaylarının özellikleri anlattılar. Araştırma gösterdi ki çalışma odaklı erkekler, artık genç kadınlar için daha az çekici. Araştırmanın sonucuna dair olarak araştırmacılar artık cinsiyet rollerinin değiştiğini ifade ettiler. Kadınlar artık daha aileci erkekleri çekici bulurken, erkeklerin daha sosyal ve kariyer odaklı kadınları tercih ettikleri dile getirildi.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyor

  Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.