Kadınlar Aile Odaklı Erkeklere İlgi Duyuyor! Haberi - yenikadin.com
19.04.2019 15:04

Kadınlar Aile Odaklı Erkeklere İlgi Duyuyor!

Kadınlar için hangi erkek tipinin daha ideal olduğu hep merak konusu olmuştur. Belçika'da yapılan araştırma da bu sorunun cevabını veriyor.

Haber: Kadınlar Aile Odaklı Erkeklere İlgi Duyuyor!

Kadınlar için kariyerine düşkün erkekler artık eskisi kadar ilginç gelmiyor. Yapılan araştırmaların sonucunda kadınlar artık daha evcimen erkekler tercih ediyor.

Kadınların genellikle daha başına buyruk ve özgür ruhlu erkeklerden hoşlandığı zamanlar değişime uğradı. Artık kadınlar için bu moda geçti. Belçika'da yapılan yeni bir araştırmaya göre kadınlar kariyer odaklı erkekleri değil, aile odaklı erkekleri daha çekici buluyor. Araştırmada kadınların artık uzun süreli ilişkiler için sahip olması gereken kişilik özelliklerine daha fazla dikkat ettikleri gösteriyor.

KLASİK CİNSİYET ROLLERİ Mİ DEĞİŞTİ?

Springer Nature'da yayınlanan araştırmaya 87 kadın katıldı. Kadınlar ideal eş adaylarının özellikleri anlattılar. Araştırma gösterdi ki çalışma odaklı erkekler, artık genç kadınlar için daha az çekici. Araştırmanın sonucuna dair olarak araştırmacılar artık cinsiyet rollerinin değiştiğini ifade ettiler. Kadınlar artık daha aileci erkekleri çekici bulurken, erkeklerin daha sosyal ve kariyer odaklı kadınları tercih ettikleri dile getirildi.Yeni Yenikadın Haberleri