İyi karpuz seçmenin 5 yolu Haberi - yenikadin.com
17.07.2019 15:05

İyi karpuz seçmenin 5 yolu

Sulu, tatlı ve kırmızı karpuzu seçmek istiyorsunuz ama ne yapacağınız bilmiyorsunuz. Size yardımcı olacak ipuçları ile en lezzetli ve olgun karpuzu seçebileceksiniz.

Haber: İyi karpuz seçmenin 5 yolu

En iyi karpuzu seçmenin garantili yolu kesmece almaktır. Ancak buna müsaade edilmiyorsa birtakım ipuçları ile leziz karpuzları seçebilirsiniz.

1.HAFİF ÇATLAKLAR

Karpuzun üzerinde örümcek ağını andıran hafif çatlaklar olması onun olgun ve lezzetli olduğunu gösterir.

2.SARI ALTLAR

Karpuzun altında yer alan sarılıklar onun kötü olduğunu değil iyi olduğunu gösterir. Sarı alanın geniş olması ise karpuzun daha da iyi olduğunu gösterir.

3. AĞIRLIK

Seçtiğiniz karpuz boyutlarına göre ağır olmalıdır. Çok büyük ya da çok küçük değil orta boyda ve boyutlarına göre ağır yapıda olmalıdır.

4.KARPUZUN YAPISI

Oval ve uzun yapılı erkek karpuz olarak bilinir ve sulu olur. Yuvarlak karpuzlar ise dişi olarak bilinir ve lezzetli olur.

5.SAP KISMI

Karpuzun sapı olgun ve kuru olmalıdır. Yeşil ve tazeyse o karpuz yeterince olgun değil demektir.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 17-23 Mayıs haftalık burç yorumları17-23 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 17 - 23 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10-16 Mayıs haftalık burç yorumları10-16 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10 - 16 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön plandaHasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön planda

  2021'in saç trendlerini ve sağlıklı görünen saçların formülünü anlatan ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz , bu sezon kahküllü, bol kesimlerin ön planda olacağını kaydetti.

 • İlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalıİlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalı

  Bir ilişkide en temel unsur güven olarak görülürken; kıskançlığın sevgiyle bağdaştırılması sık yapılan bir hata olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, kıskançlıkların güvensizliğe, çarpık ilişkiler yaşayan çevreye ve çocukken şahit olunan olaylara bağlanabileceğini fakat sevgiyle bağdaştırılmaması gerektiğini vurguluyor.