İstanbul'un en iyi ve en kötü 10 plajı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
6.07.2019 11:57

İstanbul'un en iyi ve en kötü 10 plajı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucu İstanbul'un plajları, sağlık açısından yüzülebilir olma durumuna göre kategorilere ayrıldı.

Haber: İstanbul'un en iyi ve en kötü 10 plajı

Sağlık Bakanlığının yaptığı incelemeler sonucu ülke genelindeki tüm plajlar yüzülebilir olma durumuna göre kategorilere ayrıldı. İstanbul'un 81 plajının da dahil olduğu araştırma, İstanbul'un en temiz ve en kötü 10 plajını da ortaya koydu.

KATEGORİLER: "MÜKEMMEL, İYİ, KÖTÜ VE GİRİLMESİ YASAK"

Sağlık Bakanlığı, Yüzme Suyu Takip Sistemi isle ülkemiz plajlarını "mükemmel, iyi, kötü ve girilmesi yasak" şeklinde 4 kategoriye ayırdı. Araştırma sonucu İstanbul'un plajları da bu kategorilerde sınıflara ayrıldı.

İSTANBUL'UN EN TEMİZ 10 PLAJI

Sağlık Bakanlığının "Yüzme Suyu Takip Sistemi" adı verilen sistemle yaptığı incelme sonucu İstanbul'un en temiz 10 plajı şu şekilde sıralandı.

1.Silivri'de Uyumkent Sitesi Önü

2.Semizkum Basınkent 4 Site Önü

3.Semizkum Çadır Ve Kamp Yeri

4.Parkköy Sitesi Önü

5.Başkent Sitesi Önü

6.Büyükçekmece Mimar Sinan Sahili

7.Tuzla Belediye Halk Plajı

8.Şile'de Uzunkum Plajı Ve Halk Plajı

9.Suadiye Plajı

10.Tarabya Plajı

İSTANBUL'UN EN KÖTÜ 10 PLAJI

1.Beylikdüzü'nde West İstanbul Marina Plajı

2.Bakırköy'de Yeşilköy Plajı

3.Beykoz'da Riva Elmasburnu Plajı

4.Kınalıada'da Su Sporları Klübü Önü

5.Vapur İskelesi

6.Büyükada Yörükali Plajı

7.Halk Koyu plajı

8.Aya Nikola Halk plajı

9.Su Sporları Kulübü önü

10.Nakıbey plajı ve Sedef Adası Halk plajı

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.