İstanbul'da yürüyüş yapabileceğiniz özel yerler Haberi - yenikadin.com
23.09.2019 09:15

İstanbul'da yürüyüş yapabileceğiniz özel yerler

İstanbul'un yoğun temposundan kurtulup sakin huzurlu bir yürüyüşe ne dersiniz? İstanbul'un kalbinde veya doğanın kucağında yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar, size sağlık ve huzur verecek.

Haber: İstanbul'da yürüyüş yapabileceğiniz özel yerler

Sonbaharın tadını sporla çıkarmak istiyorsanız İstanbul'un sunduğu birbirinden eşsiz yürüyüş parkurlarını tercih edebilirsiniz. Doğa ve şehirle iç içe olan yürüyüş alanları ile hem spor hem de özel bir aktivite yapmış olacaksınız.

1.POLONEZKÖY TABİAT PARKI

Şehir iç ulaşımına entegre olan kolay şekilde gidilebilen Polonezköy Tabiat Parkı, hafta sonu kaçamağı için ideal rotadır. Kendinizi doğanın kucağında hissedeceğiniz parkurlarda spor yapmak bir eğlenceye dönüşecek.

2.BELGRAD ORMANI/SARIYER

Metro istasyonu ile bağlantılı olan ve kolayca ulaşılan Belgrad Ormanı, İstanbul'da gidebileceğiniz en iyi yürüyüş parkuru seçeneklerinden biridir. Sizi kendinse çeken ve yoğun iş temposunu unutturan Belgrad Ormanı, sporu zevke dönüştürecek, yaptığınız egzersizlerden verim almanızı sağlayacak.

3.AYDOS/KARTAL

Yoğun ve stresli İstanbul hayatından bol oksijenli ve huzurlu bir ortama geçmenizi sağlayan Aydos, toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilen lokasyondadır. Sonbahar egzersizleri için size doğal ortamlar sunan Aydos'ta tüm gün sürecek bir aktivite planlayabilir, spor ve aile gezisini birleştirebilirsiniz

4.VALİDEBAĞ KORUSU/ÜSKÜDAR

Şehrin göbeğinde saklı bir cennet sunan Validebağ Korusu, tüm toplu taşıma araçlarına entegredir ve şehri kalbindedir. Hafta sonu AVM çıkışı doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir plan sunan Validebağ Korusu, sosyal alanları ile sporu eğlenceye dönüştürüyor.

5.EMİRGAN KORUSU/SARIYER

Metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılan Emirgan Korusu, İstanbul'da yürüyüş yapabileceğiniz en ideal alanlardan biridir. Spor yapabilmeniz için tüm detayların düşünüldüğü alanda, spor yapmaktan sıkılmayacaksınız.