Islak Saçla Uyursanız Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Islak Saçla Uyursanız Ne Olur?

Islak saçla uyumanın soğuk algınlığı ve zatürreye neden olduğu duymuşsunuzdur. Peki bu doğru mu?

Haber: Islak Saçla Uyursanız Ne Olur?

Islak saçla uyumak zatürreye neden olmaz ancak bu hatayı yaparsanız saç kırıkları, enfeksiyon, kaşıntı ve kas ağrıları gibi istenmeyen sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

SAÇ KIRIKLARI

Islak saçlar kuru saça göre daha kolay kırılır. Eğer ıslak saçlarla uyursanız oldukça fazla saçınız kırılacaktır. Bu yüzden nemli ya da ıslak saçla uyumak pek de iyi bir fikir değildir.

BAŞ AĞRISI

Islak saçla uyumak şiddetli baş ağrısının tetikleyicilerindendir. Gece uyurken vücut ısısı yükselir ancak saçlarınız vücudunuza göre daha düşük ısıda olacaktır. Bu ısı farkı baş ağrısına neden olur.

ENFEKSİYONLAR

Islak saçlarınızın ıslattığı yastıklar bakteriler için çok güzel bir çoğalma alanına dönüşmektedir. Bu da sağlık için riskli durumları beraberinde getirir.

KAŞINTI

Islak ya da nemli saç, saç derisinde kaşıntıya yol açar. O yüzden ıslak saçlarla yatmadan önce bu kararınızı bir kez daha gözden geçirmelisiniz.

KAS AĞRILARI

Ani ısı değişimi kas ağrıları yanında daha şiddetli sinir problemlerine yol açabilir. Uyumadan önce saçlarınızı yıkadıysanız, saçlarınızı iyice kuruttuktan sonra uyumak en doğrusu olacaktır.

10.4.2019 14:06 [11936334]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.