İncir kabuğuyla mı yenir kabuksuz mu yenir? Haberi - yenikadin.com
27.07.2019 08:15

İncir kabuğuyla mı yenir kabuksuz mu yenir?

İnciri kabuklu mı yoksa kabuksuz mu yemek konusunda kararsızsanız doğru tüketim şekli ile incirden tam olarak faydalanabilirsiniz.

Haber: İncir kabuğuyla mı yenir kabuksuz mu yenir?

Yaz aylarının en özel lezzetlerinden incir, doğru şekilde tüketildiğinde çok faydalı bir besine dönüşüyor. İnciri iyi temizleyip kabuğuyla tüketerek kabuksuz haline göre farklı faydalardan istifade edebilirsiniz.

İYİ YIKANMIŞ KABUKLU İNCİR KANSERLE SAVAŞIYOR

Koyu renkli mor incirler oksidatif stresle mücadele etmede oldukça başarılıdır. Oksidatif stresle mücadele eden polifenoller incirin meyve, kabuk ve yaprak kısmında bulunur. Bu yüzden inciri iyi şekilde temizleyerek kabuğuyla beraber tüketirseniz, incir kanserle mücadelede daha etkin bir silaha dönüşür. Dolayısıyla inciri kabuğuyla tüketerek daha sağlıklı bir tercih yapmış olursunuz.

ÇOK FAYDALI

Doğal şeker, lif, kalsiyum, potasyum, kalsiyum ve demir gibi minareler içeren incir A ve K vitaminleri de içerir.

İnciri kuru veya yaş olarak tüketerek antioksidan etkisinden faydalanabilirsiniz.

Kan basıncını düşüren incir, kalp damar hastalıklarına karşı da koruma sağlıyor.

Uzun süre tok tutarak kilo vermeye yardım eder.

Polifenol kaynağı olan incir, oksidatif strese karşı direnç sağlar.

Kabızlığı engelliyor.

Cildin yenilenmesini sağlar.

Kan şekerini dengeliyor.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19 - 25 Ekim haftasında burçları neler bekliyor?

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  nadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.

 • Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?

  Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor. Bu duruma bir de mevsim geçişleri ilişkili ruhsal dalgalanmaların da eklenmesi kaş dökülmesi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor.

 • Dış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirtiDış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirti

  Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın bir kadının rahminin dışında, karnının başka bir yerinde büyümesidir. Bu durum hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir ve tıbbi müdahaleyi gerektirir.