İnce Telli Saçlar için Bakım Önerileri Haberi - yenikadin.com
7.03.2019 14:37

İnce Telli Saçlar için Bakım Önerileri

Saçınız ister gür ister kalın ister de ince olsun, güzel görünmesini istersiniz. Ama saçınız inceyse hacmini kaybeden ve ağırlaşan saçlar için ekstra tedbirler almanız gerekiyor.

Haber: İnce Telli Saçlar için Bakım Önerileri

Sık yıkamayın: Saçınızı sık sık yıkarsanız saç derisindeki koruyucu tabakayı aşındırarak saçlarınızı savunmasız bırakmış olursunuz.

Saç rengi değiştirme: Oriel uygulaması yani saç rengini açma uygulaması her türde saça zarar verir. İnce telli saçlar ise bu uygulamadan daha fazla etkilenmektedir. Bu işlemler ince tellerin yanmasına dahi yol açabilir. Bu nedenle saç rengi değişimi sık sık yapılmamalıdır.

İdeal saç kesimi: İnce telli saçlar, saçlarını kısa ve orta uzunlukta kestirmelidir. Saçın uzunluğu ile maruz kalacağı yıpranma riski ile doğru orantılı olacağını unutmayın.

Kaçınılması gereken içerikler: İnce telli saçlar, sodyum lauril sülfat ve lauril sülfat içeren şampuanlardan uzak durmalıdır. Bu bileşenler şampuanın köpürmesi için kullanılmaktadır ama saç derisini sertleştirir ve kurutur.

Saç kurutma: Saç kuruturken yüksek ısı yayan fön gibi cihazlar kullanılıyorsa bu uygulamada oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü bu uygulamalar doğru yapılmazsa ince saçların hacminin kaybolmasına ve esnekliğinin azalmasına neden olur.

Doğru ürün seçimi: İnce telli saçlarınız varsa ürün seçiminde oldukça dikkatli olmalısınız. Saçınıza özel üretilmiş ürünleri kullanarak saçınıza hangi ürünün uygun olduğuna karar vermelisiniz. Saç kremi seçerken de benzer kriterleri göz önünde bulundurarak saçınıza uygun ürünü almalısınız.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı ince telli saçlara sadece parlaklık kazandırır. Saçınızı ağırlaştıran Hindistan cevizi yağı saçlarınızın olduğundan daha ince görünmesine yol açar.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.