İnsanların sizden hoşlanmasını sağlayan öneriler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
23.08.2019 14:33

İnsanların sizden hoşlanmasını sağlayan öneriler

Hal ve hareketleriniz, duruşunuz, bakışınız ve daha birçok şey sizi dışarıya karşı tanımlayan unsurlardır. Dışarıya karşı tavrınızda değişiklikler yaparak kolayca etrafınızda sevilen biri olabilirsiniz.

Haber: İnsanların sizden hoşlanmasını sağlayan öneriler

Duruşunuz, göz temasınız ve selamlama şekliniz gibi bazı noktalara dikkat ederek çevrenizde sevilen biri haline gelebilirsiniz. Karşınızdaki insana karşı gösterdiğiniz hassas davranışlarla kısa sürede etrafınızda çekici bulunan biri olacaksınız.

DURUŞ

Çevrenizde en büyük etkiyi oluşturan detay duruşunuzdur. Bu nokta, ilk izlenimde pozitif bir etki elde etmeniz için önemlidir. Bunun için sohbet ettiğiniz kişinin tam karşısında olun. Çapraz açılarda durmanız ya da kollarınızı bağlayarak onu dinlemeniz size karşı negatif algı oluşmasına neden olur.

GÜLÜMSEME

Gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmeyin. İlk gülümseyen siz olun ve davranışlarınızla gülümsemeyi bütünleştirin. İlk tanışmada gülümseyerek sohbete başlayın. Sohbetin devamında ise bu durumu abartmadan ara ara gülümseyerek pozitif biri olduğunuz hissettirin.

TOKALAŞMA

Tokalaşmadan önce karşınızdakine bir şeyler söyleyin. Sonra elini sıkıca kavrayın, adını söyleyerek sohbete devam edin.

GÖZ TEMASI

Karşınızdakiyle sohbet ederken onun gözlerine bakmanız, karşınızdakinizi rahatsız edebilir. Göz temasını fazla abartmadan onu dinlediğinizi belli edecek şekle konuya odaklanmanız sağlıklı bir iletişim için yeterlidir.

İLERİ EĞİLMEK

Karşınızdakiyle sohbet ederken geriye doğru yaslanmayın. Bu ona karşı ilgisizmiş gibi görünmenize neden olur. Sohbet sırasında hafifçe ileri eğilmek ona önem verdiğinizi ve konuyla ilgili olduğunuzu ifade eder.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"
  Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"

  Dr. Sedef Bingül ile geçtiğimiz haftalarda okuyucuyla buluşan kitabı "Sağlığın Doğru Şifreleri" ve sağlıklı yaşama dair doğru bilinen yanlışlar üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.

  14.2.2020 14:05
 • İişkilerde belirsizliklere son!
  İişkilerde belirsizliklere son!

  Türkiye'nin lider prezervatif markası 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sosyal medyada birçok kullanıcının ilişkilerdeki belirsizliklerden dolayı sıkıldıklarını dile getirmeleri üzerine sessiz kalmadı.

  14.2.2020 10:38
 • Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri
  Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri

  Kadınlarda görülen premenstrüel disfori sendromunun (adet öncesi gerginlik sendromu) hormonal değişimlerle yakından ilgili olduğu düşünülüyor. Kadınların % 2-8'sinde ortaya çıkan adet öncesi gerginlik sendromu; çökkün, öfkeli ruh hali ya da ilgi ve zevk kaybı gibi belirtilerle kendini belli ediyor.

  12.2.2020 09:31
 • Holistik şifa nedir?
  Holistik şifa nedir?

  İnsanın kendine verebileceği en güzel hediye arzu ettiği eğitimlere katılmak olsa gerek. Geride bıraktığımız yıl ekim-aralık ayları arasında "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve Holistik Şifa Temel Eğitimi"ne katıldım. Her ikisi hayal ettiğim ve zamanını bekleyen eğitimlerdi. İkisini de gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

  10.2.2020 16:55