İlk buluşmada nasıl davranmalısınız? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.08.2019 08:51

İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşma ilişkinizin temellerini atacağınız önemli bir andır. Ancak unutmayın ki ilk buluşma evlilik görüşmesi değildir. Bu yüzden ilk buluşmayı özel bir konsept içinde kurgulamalısınız.

Haber: İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşmayı doğru şekilde yapar ve kendinizi doğru şekilde ifade ederseniz, ilişkiniz sağlam bir zemine oturacak ve uzun ömürlü olacaktır. Bu yüzden ilk buluşmada yapmanız gerekenler kadar yapmamanız gerekenlere de dikkat etmelisiniz.

POZİTİF OLUN

İlk buluşmada "hayır"dan çok "evet"leri kullanın. Bu, size karşı pozitif bir algı oluşmasını sağlayacaktır. Görüşmeyi bir görev olarak değil keyifli bir an olarak düşünün ve bu özel zaman diliminin tadını çıkarın.

REDDEDİLMEYİ SORUN GİBİ DÜŞÜNMEYİN

İlk buluşma sonrası buluştuğunuz ortadan kaybolduysa bu durumu reddedilme olarak değil karşınızdakinin ilişkiye hazır olmaması olarak yorumlayın. Unutmayın ilk buluşma evlilik görüşmesi değil.

RAHAT BİR PROFİL OLUŞTURUN

İlk buluşmada mükemmel biri gibi görünmek yerine sempatik ve rahat biri olarak görünmeye çalışın. Negatif konulardan uzak durun. Aradığınız özellikleri belirtirken olmazsa olmaz konulardan bahsedin ve detayları diğer randevulara erteleyin.

SORULARI BELİRLEYİN

Buluşma öncesi aklınızda soruları belirleyin ve ne istediğinizden emin biçimde randevuya gidin. Ondan hoşlandım mı, birbirimizle uyumlu muyuz, hakkında başka şeyler merak ediyor muyum, hangi yönleri umut verici, hangi yönleri heves kırıcı gibi soruları kendinize sorarak karşınızdaki kişi hakkında fikirlerinizi oluşturun.

SANAL ORTAM SÜRECİNİ KISALTIN

Tanışmayı düşündüğünüz kişiyle ilk buluşma öncesi online görüşmelerinizi uzun tutmayın. Bu süreci kısaltıp kahve içme aşamasına geçin. Çünkü sanal ortamdaki sohbetle gerçek ortamdaki sohbetin elektriği aynı değildir. Elektrik alamadığınız kişiyle yolunuzu ayırarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Aç karnına bunları asla yapmayın!
  Aç karnına bunları asla yapmayın!

  Aç karnına yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.

  2 saat önce..
 • İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretler
  İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretler

  İlişkinizin ömrünü uzatmak ve hayat boyu mutlu olmak istiyorsanız, birlikteliğinizin şifrelerini iyi okumanız gerekiyor. Çünkü bazı işaretler ilişkinizin sonuna geldiğini söylüyor olabilir.

  3 saat önce..
 • Jöleli muhallebi tarifi
  Jöleli muhallebi tarifi

  Evinizde tatlı mı tatlı sevimli mi sevimli bir tarif hazırlamak ister misiniz? Özellikle çocuklarınızın çok seveceği jöleli muhallebi tarifi, tadı ve görüntüsüyle alışkanlık yapacak.

  4 saat önce..
 • BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı
  BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı

  BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı. Katalogda teknoloji ürünlerinden çocuk ürünlerine, dekorasyon malzemelerinden kişisel ürünlere kadar çok sayıda seçenek bulunuyor.

  5 saat önce..
 • 16-22 Eylül haftalık burç yorumları
  16-22 Eylül haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu yorumladı.

  16.9.2019 08:38