İlk buluşmada nasıl davranmalısınız? Haberi - yenikadin.com
24.08.2019 08:51

İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşma ilişkinizin temellerini atacağınız önemli bir andır. Ancak unutmayın ki ilk buluşma evlilik görüşmesi değildir. Bu yüzden ilk buluşmayı özel bir konsept içinde kurgulamalısınız.

Haber: İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşmayı doğru şekilde yapar ve kendinizi doğru şekilde ifade ederseniz, ilişkiniz sağlam bir zemine oturacak ve uzun ömürlü olacaktır. Bu yüzden ilk buluşmada yapmanız gerekenler kadar yapmamanız gerekenlere de dikkat etmelisiniz.

POZİTİF OLUN

İlk buluşmada "hayır"dan çok "evet"leri kullanın. Bu, size karşı pozitif bir algı oluşmasını sağlayacaktır. Görüşmeyi bir görev olarak değil keyifli bir an olarak düşünün ve bu özel zaman diliminin tadını çıkarın.

REDDEDİLMEYİ SORUN GİBİ DÜŞÜNMEYİN

İlk buluşma sonrası buluştuğunuz ortadan kaybolduysa bu durumu reddedilme olarak değil karşınızdakinin ilişkiye hazır olmaması olarak yorumlayın. Unutmayın ilk buluşma evlilik görüşmesi değil.

RAHAT BİR PROFİL OLUŞTURUN

İlk buluşmada mükemmel biri gibi görünmek yerine sempatik ve rahat biri olarak görünmeye çalışın. Negatif konulardan uzak durun. Aradığınız özellikleri belirtirken olmazsa olmaz konulardan bahsedin ve detayları diğer randevulara erteleyin.

SORULARI BELİRLEYİN

Buluşma öncesi aklınızda soruları belirleyin ve ne istediğinizden emin biçimde randevuya gidin. Ondan hoşlandım mı, birbirimizle uyumlu muyuz, hakkında başka şeyler merak ediyor muyum, hangi yönleri umut verici, hangi yönleri heves kırıcı gibi soruları kendinize sorarak karşınızdaki kişi hakkında fikirlerinizi oluşturun.

SANAL ORTAM SÜRECİNİ KISALTIN

Tanışmayı düşündüğünüz kişiyle ilk buluşma öncesi online görüşmelerinizi uzun tutmayın. Bu süreci kısaltıp kahve içme aşamasına geçin. Çünkü sanal ortamdaki sohbetle gerçek ortamdaki sohbetin elektriği aynı değildir. Elektrik alamadığınız kişiyle yolunuzu ayırarak zaman kaybetmemiş olursunuz.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

    Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

  • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

    İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.

  • 5-11 Nisan haftalık burç yorumları5-11 Nisan haftalık burç yorumları

    Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 5-11 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?