İlk buluşmada nasıl davranmalısınız? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.08.2019 08:51

İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşma ilişkinizin temellerini atacağınız önemli bir andır. Ancak unutmayın ki ilk buluşma evlilik görüşmesi değildir. Bu yüzden ilk buluşmayı özel bir konsept içinde kurgulamalısınız.

Haber: İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşmayı doğru şekilde yapar ve kendinizi doğru şekilde ifade ederseniz, ilişkiniz sağlam bir zemine oturacak ve uzun ömürlü olacaktır. Bu yüzden ilk buluşmada yapmanız gerekenler kadar yapmamanız gerekenlere de dikkat etmelisiniz.

POZİTİF OLUN

İlk buluşmada "hayır"dan çok "evet"leri kullanın. Bu, size karşı pozitif bir algı oluşmasını sağlayacaktır. Görüşmeyi bir görev olarak değil keyifli bir an olarak düşünün ve bu özel zaman diliminin tadını çıkarın.

REDDEDİLMEYİ SORUN GİBİ DÜŞÜNMEYİN

İlk buluşma sonrası buluştuğunuz ortadan kaybolduysa bu durumu reddedilme olarak değil karşınızdakinin ilişkiye hazır olmaması olarak yorumlayın. Unutmayın ilk buluşma evlilik görüşmesi değil.

RAHAT BİR PROFİL OLUŞTURUN

İlk buluşmada mükemmel biri gibi görünmek yerine sempatik ve rahat biri olarak görünmeye çalışın. Negatif konulardan uzak durun. Aradığınız özellikleri belirtirken olmazsa olmaz konulardan bahsedin ve detayları diğer randevulara erteleyin.

SORULARI BELİRLEYİN

Buluşma öncesi aklınızda soruları belirleyin ve ne istediğinizden emin biçimde randevuya gidin. Ondan hoşlandım mı, birbirimizle uyumlu muyuz, hakkında başka şeyler merak ediyor muyum, hangi yönleri umut verici, hangi yönleri heves kırıcı gibi soruları kendinize sorarak karşınızdaki kişi hakkında fikirlerinizi oluşturun.

SANAL ORTAM SÜRECİNİ KISALTIN

Tanışmayı düşündüğünüz kişiyle ilk buluşma öncesi online görüşmelerinizi uzun tutmayın. Bu süreci kısaltıp kahve içme aşamasına geçin. Çünkü sanal ortamdaki sohbetle gerçek ortamdaki sohbetin elektriği aynı değildir. Elektrik alamadığınız kişiyle yolunuzu ayırarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor