İlk buluşmada nasıl davranmalısınız? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.08.2019 08:51

İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşma ilişkinizin temellerini atacağınız önemli bir andır. Ancak unutmayın ki ilk buluşma evlilik görüşmesi değildir. Bu yüzden ilk buluşmayı özel bir konsept içinde kurgulamalısınız.

Haber: İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşmayı doğru şekilde yapar ve kendinizi doğru şekilde ifade ederseniz, ilişkiniz sağlam bir zemine oturacak ve uzun ömürlü olacaktır. Bu yüzden ilk buluşmada yapmanız gerekenler kadar yapmamanız gerekenlere de dikkat etmelisiniz.

POZİTİF OLUN

İlk buluşmada "hayır"dan çok "evet"leri kullanın. Bu, size karşı pozitif bir algı oluşmasını sağlayacaktır. Görüşmeyi bir görev olarak değil keyifli bir an olarak düşünün ve bu özel zaman diliminin tadını çıkarın.

REDDEDİLMEYİ SORUN GİBİ DÜŞÜNMEYİN

İlk buluşma sonrası buluştuğunuz ortadan kaybolduysa bu durumu reddedilme olarak değil karşınızdakinin ilişkiye hazır olmaması olarak yorumlayın. Unutmayın ilk buluşma evlilik görüşmesi değil.

RAHAT BİR PROFİL OLUŞTURUN

İlk buluşmada mükemmel biri gibi görünmek yerine sempatik ve rahat biri olarak görünmeye çalışın. Negatif konulardan uzak durun. Aradığınız özellikleri belirtirken olmazsa olmaz konulardan bahsedin ve detayları diğer randevulara erteleyin.

SORULARI BELİRLEYİN

Buluşma öncesi aklınızda soruları belirleyin ve ne istediğinizden emin biçimde randevuya gidin. Ondan hoşlandım mı, birbirimizle uyumlu muyuz, hakkında başka şeyler merak ediyor muyum, hangi yönleri umut verici, hangi yönleri heves kırıcı gibi soruları kendinize sorarak karşınızdaki kişi hakkında fikirlerinizi oluşturun.

SANAL ORTAM SÜRECİNİ KISALTIN

Tanışmayı düşündüğünüz kişiyle ilk buluşma öncesi online görüşmelerinizi uzun tutmayın. Bu süreci kısaltıp kahve içme aşamasına geçin. Çünkü sanal ortamdaki sohbetle gerçek ortamdaki sohbetin elektriği aynı değildir. Elektrik alamadığınız kişiyle yolunuzu ayırarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  19.11.2019 15:00
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09
 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30