İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 14:44

İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket

İlişkiniz zamanla yıpranabilir ve negatif yöne kayabilir. Bunun önüne geçmek için birlikteliğinize küçük dokunuşlar yapmalı ve ibreyi pozitife çevirmelisiniz.

Haber: İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket

Bazen çıkmaza giren ve sorunları atlatamayacağınızı düşündüğünüz ilişkinizde küçük hamleler yaparak heyecanı ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

1.ONA ÖNEM VERİN

"Fazla naz aşık usandırır" derler. Partnerinize karşı davranışlarınızda fazla alınganlık ve fazla talepkarlık onu bıktırabilir. Onun fikirlerine ve tercihlerine önem vererek ona değer verdiğinizi gösterin ve ilişkide sizin de istekli olduğunuzu gösterin.

2.PROBLEMLERLE YÜZLEŞİN

İlişkinizde sorunların ortaya çıkması olağandır. Bu durumu normal karşılamalı ve problemlerin üzerine giderek onları çözmelisiniz. Bunu başarabildiğiniz sürece ilişkinizin temelleri sağlamlaşacak ve birlikteliğinizin ömrü uzayacaktır.

3.DEDEKTİFLİĞİ BIRAKIN

Partneriniz sizin ona güvendiğini bilmek ister. Sizin devamlı açıklar aramanız ve ilişkiyi kontrol etmeye çabalamanız, onda huzursuzluğa neden olacaktır. Bu yüzden partnerinize karşı daha güvenli bir bakış açısıyla bakmanız ilişkinizi ileriye taşıyacaktır.

4.DİYALOG KURUN

İlişkinizi oturttuğunuzu ve tüm detayları hallettiğinizi düşünüyorsunuz ama bu durum ilişkinize zarar veriyor olabilir. Bu yüzden her an partnerinizle iletişimde olun ve her gün yaşanan değişimleri yakalayın. Unutmayın küçük detaylara dikkat ederek büyük mutluluklar yakalayabilirsiniz.

5.REKABETİ BIRAKIN

Partnerinizle yarışmayı ya da rekabet etmeyi bırakmayı denediğinizde ne kadar uyumlu olduğunuzu anlayacaksınız. "Sen istediğim bluzu almadın ben sana yemek yapmayacağım" ya da "Sevdiğim müziği değil kendi sevdiğin müziği açtın, ben de gömleğini ütülemeyeceğim" gibi karşılık bekleyen ifadelerden uzak durun ve ortak paydada buluşmayı deneyin.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  2 saat önce..
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09
 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03