İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 14:44

İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket

İlişkiniz zamanla yıpranabilir ve negatif yöne kayabilir. Bunun önüne geçmek için birlikteliğinize küçük dokunuşlar yapmalı ve ibreyi pozitife çevirmelisiniz.

Haber: İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket

Bazen çıkmaza giren ve sorunları atlatamayacağınızı düşündüğünüz ilişkinizde küçük hamleler yaparak heyecanı ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

1.ONA ÖNEM VERİN

"Fazla naz aşık usandırır" derler. Partnerinize karşı davranışlarınızda fazla alınganlık ve fazla talepkarlık onu bıktırabilir. Onun fikirlerine ve tercihlerine önem vererek ona değer verdiğinizi gösterin ve ilişkide sizin de istekli olduğunuzu gösterin.

2.PROBLEMLERLE YÜZLEŞİN

İlişkinizde sorunların ortaya çıkması olağandır. Bu durumu normal karşılamalı ve problemlerin üzerine giderek onları çözmelisiniz. Bunu başarabildiğiniz sürece ilişkinizin temelleri sağlamlaşacak ve birlikteliğinizin ömrü uzayacaktır.

3.DEDEKTİFLİĞİ BIRAKIN

Partneriniz sizin ona güvendiğini bilmek ister. Sizin devamlı açıklar aramanız ve ilişkiyi kontrol etmeye çabalamanız, onda huzursuzluğa neden olacaktır. Bu yüzden partnerinize karşı daha güvenli bir bakış açısıyla bakmanız ilişkinizi ileriye taşıyacaktır.

4.DİYALOG KURUN

İlişkinizi oturttuğunuzu ve tüm detayları hallettiğinizi düşünüyorsunuz ama bu durum ilişkinize zarar veriyor olabilir. Bu yüzden her an partnerinizle iletişimde olun ve her gün yaşanan değişimleri yakalayın. Unutmayın küçük detaylara dikkat ederek büyük mutluluklar yakalayabilirsiniz.

5.REKABETİ BIRAKIN

Partnerinizle yarışmayı ya da rekabet etmeyi bırakmayı denediğinizde ne kadar uyumlu olduğunuzu anlayacaksınız. "Sen istediğim bluzu almadın ben sana yemek yapmayacağım" ya da "Sevdiğim müziği değil kendi sevdiğin müziği açtın, ben de gömleğini ütülemeyeceğim" gibi karşılık bekleyen ifadelerden uzak durun ve ortak paydada buluşmayı deneyin.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.

 • Kozmetik çekmecelerinde detoks zamanıKozmetik çekmecelerinde detoks zamanı

  Kıyafetlerde yaptığımız bahar temizliğini, kozmetik için de yapmak lazım. Alış-veriş yaparken, heves edip aldığımız bir sürü kremler, makyaj malzemeleri... Peki hangilerini kullanıyorsunuz, hangileri işe yarar, hangileri çöpe gitmeli. Gelin bu hafta bu işi de halledelim.