İlişkinizde güveni temin eden 5 soru Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
30.07.2019 15:45

İlişkinizde güveni temin eden 5 soru

İlişkinizi sağlam bir zemine oturtmak ve güveni sağlamak için partnerinize bazı soruları sormalısınız. Doğru soruları sorarak ilişkinizdeki pürüzleri giderebilir, partnerinizden emin olabilirsiniz.

Haber: İlişkinizde güveni temin eden 5 soru

Uzun süreli ve mutlu bir ilişki için henüz yolun başındayken bazı soruları sormalı ve bu soruların cevapları ışığında ilişkinizi şekillendirmelisiniz.

1.BENİMLE UYUŞMADIĞIN NOKTA NE?

Bazı soruları sormak zor gelse de partnerinize ilişkinizin tıkandığı noktanın ne olduğunu sorarsanız birçok sorunu baştan çözmüş olursunuz. Bunu yapmazsanız sorunlar sarmalı günden güne ilişkinizi dibe çekecektir.

2.BİZİ BİR ARAYA GETİREN ŞEY NE?

Ona devamlı sizi ne kadar sevdiğini değil ilişkinizin DNA'sını çıkaracak soruları sormalısınız. Sizi bir arada tutan şeyin ne olduğunu bildiğinizde ilişkinizin odak noktasını belirlemiş olacaksınız. Bu da ilişkinizin geleceğini şekillendirmenizde size yardımcı olacak.

3.SENİN İÇİN MÜKEMMEL BİR GÜNÜ TANIMLAR MISIN?

İlişkinizin rayına oturması için çiftler birbirlerine karşı mutluluğun tanımını yapmalılar. Bunu yapmak için partnerinize mutlu bir günün tanımını yapmasını isteyerek onu nelerin mutlu ettiğini öğrenebilirsiniz.

4.HANGİ ÖZELLİĞİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTERDİN?

Partnerinize bu soruyu sorarak onun kendinde gördüğü eksikliği tanımlayabilirsiniz. Bunları düzeltme için ona yardım edebilir ve onun kendini kötü hissetmesine neden olacak durumlara karşı da tedbirli olabilirsiniz.

5.YAŞAYACAK SON 1 AYIN KALSAYDI NE YAPARDIN?

Partnerinize bu soruyu yönelttiğinizde onun neye önem verdiğini, en çok neleri sevdiğini ve neyin onun için vazgeçilmez olduğunu anlayacaksınız. Böylece ilişkiniz süresince neleri önceliğe almanız gerektiğini bileceksiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53