İlişkilerde en sık yaşanan 5 kavga sebebi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
19.08.2019 08:49

İlişkilerde en sık yaşanan 5 kavga sebebi

Sadece mutsuz çiftlerin kavga ettiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü mutlu çiftler de kavga ediyor. Bazı kavgaların nedenleri ise hep aynı.

Haber: İlişkilerde en sık yaşanan 5 kavga sebebi

Eşinizle sık kavga ettiğinizi düşünüyorsanız, çiftlerin en sık kavga ettiği nedenleri öğrenince durumunuzun çok da kötü olmadığını anlayacaksınız. En sık kavga çıkaran nedenleri bilirseniz "ufak sıyrıklarla" tartışmalardan kurtulabilirsiniz.

1.ALIŞVERİŞTE SORUN ÇIKIYOR

İlişkilerde en sık yaşanan kavga nedenlerinden biri alışveriştir. Alacağınız ürünlerin rengi, fiyatı ve özellikleri eşsiz birer kavga nedenidir. Bu konuda dikkatli olduğunuzda listeyi önceden belirleyip bilinçli bir alışveriş yaptığınızda eşinizle yaşayacağınız olası bir kavgayı engellemiş olacaksınız.

2.BÜTÇE KONULARI

Çiftler arasında tartışma çıkaran konulardan biri de bütçe konusudur. Pahalı bir elbiseye fazla para harcamak ya da ileriye dönük planlar yaparken ayrılığa düşmek kavgalara neden olan sebeplerden biridir. Bütçenizi reel olarak ortaya koyup bütçe doğrultusunda harcamalar ve planlar yapmak kavga yaşama sıklığınızı oldukça azaltacak.

3.ARKADAŞLARA ZAMAN AYIRMAK

Sosyal çevrenizden soyutlanmak doğru değil. Her zaman eşinizin arkadaşlarıyla takılmak sizi bunaltabilir. Kendi arkadaşlarınızla aktiviteler yaparak hoş vakitler geçirebilirsiniz. Eşlerin birbirlerine karşı bu konuda saygı göstermesi kavga yaşama konusunda daha sakin bir çift olmalarını sağlayacaktır.

4.GEÇMİŞE TAKILIP KALMAYIN

Geçmişe takılıp kalmak, hiçbir sorununuzu çözmeyecek; tam aksine yeni yeni sorunlara neden olacaktır. Çiftlerin en çok tartıştığı konulardan eski sevgililer, sonu gelmez kavgalara neden olabilecek bir konudur. O yüzden geçmişi bir kenara bırakıp ileriye odaklanmak en iyisi olacaktır.

5.ÖZEL GÜNLERİ ABARTMAYIN

Çiftler için bazı günler özeldir. Özel günlerin unutulması ya da çok sayıda özel gün belirleyip bu günlerin eksiksiz kutlanmasını istemek ilişkiyi takvime hapsetmek olacaktır. Özel günleri kutlamak güzel bir detaydır ancak bu konuyu abartmak ve takıntı haline getirmek zaman zaman sorunlara neden olabilir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"
  Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"

  Dr. Sedef Bingül ile geçtiğimiz haftalarda okuyucuyla buluşan kitabı "Sağlığın Doğru Şifreleri" ve sağlıklı yaşama dair doğru bilinen yanlışlar üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.

  14.2.2020 14:05
 • İişkilerde belirsizliklere son!
  İişkilerde belirsizliklere son!

  Türkiye'nin lider prezervatif markası 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sosyal medyada birçok kullanıcının ilişkilerdeki belirsizliklerden dolayı sıkıldıklarını dile getirmeleri üzerine sessiz kalmadı.

  14.2.2020 10:38
 • Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri
  Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri

  Kadınlarda görülen premenstrüel disfori sendromunun (adet öncesi gerginlik sendromu) hormonal değişimlerle yakından ilgili olduğu düşünülüyor. Kadınların % 2-8'sinde ortaya çıkan adet öncesi gerginlik sendromu; çökkün, öfkeli ruh hali ya da ilgi ve zevk kaybı gibi belirtilerle kendini belli ediyor.

  12.2.2020 09:31
 • Holistik şifa nedir?
  Holistik şifa nedir?

  İnsanın kendine verebileceği en güzel hediye arzu ettiği eğitimlere katılmak olsa gerek. Geride bıraktığımız yıl ekim-aralık ayları arasında "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve Holistik Şifa Temel Eğitimi"ne katıldım. Her ikisi hayal ettiğim ve zamanını bekleyen eğitimlerdi. İkisini de gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

  10.2.2020 16:55