İletişim Sorunu Yaşayanlar İçin Sallanan Kuyruk Yapıldı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

İletişim Sorunu Yaşayanlar İçin Sallanan Kuyruk Yapıldı

Yabancılarla konuşmakta sorun yaşayanlar için kalp atışlarına göre sallanan kuyruk yaptı.

Haber: İletişim Sorunu Yaşayanlar İçin Sallanan Kuyruk Yapıldı

Japonya' da kuyruk sallama akımı başlatıldı. Sizin de kalpatışınıza bağlı çalışan ve heyecanlandığınızda son sürat sallanan "insan kuyruğunuz olabilir.Japonya'da yaşayan tasarımcı Shota Ishiwatari kalp atışlarına bağlı çalışan ve özellikle birbirleriyle konuşmadan iletişim kurmak isteyenlerin tercih edebileceği bir "insan kuyruğu" geliştirdi.

The Sun gazetesinin haberine göre, kalp atışlarını ölçen bir monitöre bağlanan kablolar aracılığıyla çalışan "kuyruk" kişi heyecanlandığında hızla sallanmaya başlıyor. Ishiwatari önümüzdeki yaz piyasaya çıkaracağı "kuyruk" için şunları söyledi: "Kuyruğu partilere giderken kullanabilirsiniz. Çocuklarla oynarken de son derece keyifli olabilir. Hatta partneriniz de sizin gibi bu kuyruğu takabilir ve konuşmadan iletişim kurabilirsiniz.

Japonların kuyruk sallama akımı hangi ülkelere yayılır bilinmez ama bizim ülkemizde moda olursa bir hayli trajik komik hekayelere neden olabilir.


21.8.2017 14:01 [9952861]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.