İçinde Patlayıcı Gaz Bulunan Balon, Minik Çocuğun Vücudunu Yanık İçinde Bıraktı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
23.08.2017 01:14

İçinde Patlayıcı Gaz Bulunan Balon, Minik Çocuğun Vücudunu Yanık İçinde Bıraktı

Bursa'da patlayıcı gazla şişirilmiş balonla oynayan minik Mira, balonun patlamasıyla yanıklar içinde kaldı. Mira'nın annesi, aileleri satın aldıkları balonlar konusunda uyardı.

Bursa'da ufak bir kızın elinde patlayan uçan balon faciaya sebep oldu. Ufak kızın oynadığı balon, bir anda patlayarak ellerine ve ayağına yapışarak yanığa neden oldu.

OYNADIĞI BALON, VÜCUDUNA YAPIŞARAK YANDI

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yaşayan 2 çocuklu Sevinç ailesi, küçük kızları Mira'nın ısrarları üzerine geçen hafta ilk kez uçan balon aldı. Diğer gün Mira evde uçan balonla oynarken balon patladı. Alev topuna dönen uçan balon Mira'nın ellerine ve sol ayağının üstüne yapışarak yaktı. Tanesi 5 liradan satılan uçan balonun helyum gazı ile doldurulması gerekirken maliyetli az olduğu için balonun içine lavabo açıcı ve yanıcı gazlarının doldurulduğu anlaşıldı. Küçük kızın elleri, kirpikleri, saçları yandı. Doktorlar, Mira'yı hemen doktora götüren ailesine yüzünün ve gözlerinin yanmadığı için şanslı olduklarını ifade ettiler. Mira'nın tedavisi devam ederken annesi sosyal medyada yayınladığı video ve mesajla diğer anneleri uyardı.


''HELYUM GAZI YERİNE YANICI GAZ KULLANIYORLARMIŞ''

Elleri 2. Derece yanık olan küçük Mira'nın annesi sosyal medya hesabında paylaştığı mesajda, "İlk uçan balonumuzda facianın eşiğinden döndük, gereksiz bir oyuncak olduğunu düşündüğüm için hiç almadım. Gemlik sahilde kızımın ısrarıyla bir seyyar satıcıdan ilk kez aldık, normalde uçan balonlar helyum gazı ile doldurulması gerekiyor ve helyum gazı tehlikeli değil. Ama araştırdığımda insanlar daha çok kar elde etmek için helyum gazı yerine lavabo açıcı ve yanıcı gaz kullanıyormuş. Bizim aldığımız balonda o şekildeymiş, kızım evde oynarken elinde bomba sesiyle patladı. Her yeri alev aldı ve balon vücuduna yapıştı. Acil serviste ilk müdahalemiz yapıldı, genel cerrahinin ilk söylediği şey çok şanslıymışsınız oldu. Mira'nın el sinirlerinin zarar görme ihtimaline karşılık plastik cerrahide tedavisi devam ediyor." dedi.

Çektiği videoda durumu anlatan anne Sevinç, tüm anneleri uyarırken çocuklarının bileklerinde bir bomba ile gezmelerine müsaade etmemelerini söyledi.


Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.