Herkesin Merak Ettiği Hindistanlı Kadınların Güzellik Sırları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Herkesin Merak Ettiği Hindistanlı Kadınların Güzellik Sırları

Herkes Hindistan kadınlarının güzellik sırlarını merak eder. İşte, size Hindistanlı kadınlardan güzellik sırları…

Haber: Herkesin Merak Ettiği Hindistanlı Kadınların Güzellik Sırları

Güçlü ve uzun saçları, parlak ciltleri ile Hindistan kadınları oldukça bakımlı ve güzellerdir. Biz de sizin için Hindistanlı kadınlardan güzellik sırlarını öğrendik. İşte, Hindistan'ın güzellik sırları...

GÜZELLİK ÖNCE İÇİNİZDE BAŞLAR

Hindistanlı Michelle Ranavat, Hindistanlı kadınların güzellik sırlarını anlatırken ilk olarak güzelliğin yediğimiz yemeklerde olduğunu söylüyor. Yediklerinize ne kadar özen gösterirseniz, cildinize de o kadar özen gösterirsiniz. Düzenli uyumayı ve stres seviyenizi azaltmayı da öneren Ranavat, doğal ürünlere dikkat çekiyor. Ayrıca Asya'da sıklıkla tercih edilen Ayurveda tıp olarak adlandırılan alternatif tıp yöntemi de Hindistanlı kadınların vazgeçilmezi oluyor. Bir de ginseng gibi adaptojen ürünler, öneriler arasında.

ZERDEÇAL VE GÜL CİLT BAKIMINDA ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR

Nina Davuluri ise her kültürün kendine ait olan güzellik ürünlerinde Hindistan için zerdeçalın geçerli olduğunu söylüyor. Hem sindirim sistemine hem de cilt bakımına iyi gelen zerdeçal, bir iltihap önleyicidir. Hindistan'ın neredeyse her töreninde kullanılan zerdeçal, tam bir şifa kaynağıdır. Hem cilt tonunu eşitleyen hem de yaraları iyileştiren zerdeçalın yanı sıra gül suyu ve sandal ağacının karışımını haftada bir yüzünüze sürerek cilt bakımı yapmanız öneriliyor. Ayrıca Hindistanlı kadınlar meyan Kökü, mor salkım bitkisi, Rubia Cordoflia gibi doğal bitkilerden yararlanmayı da ihmal etmiyorlar.

SAÇ YAĞLARI GÜZELLİĞİNİZİN KAYNAĞI

Hindistanlı kadınların en büyük sırları tabi ki sırma gibi saçlarında saklı. Oldukça güçlü ve sağlam saçlara sahip olan bu kadınların formülü atalarından beri devam eden Hindistan cevizi yağı. Düzenli olarak saçlarına ve ciltlerine sürdükleri yağ, tam bir bakım ürünü. Genç yaşlardan itibaren saçlarına çeşitli yağlar süren kadınların bir diğer vazgeçilmez yağı ise amla yağı olarak da bilinen bektaşi üzümü yağıdır. Ayrıca sırlarının arasında pancar kökü ve çay yaprakları da yer alıyor.

GÖZ MAKYAJLARININ ÇOĞU SÜRME İLE İLGİLİ

Etkileyici gözlere sahip olan Hindistanlı kadınlar, gözlerini daha büyük göstermeye çalıştıklarını belirttiler. Sabah kalktıklarında yüzlerini yıkadıktan hemen sonra sürme ya da kajal göz kalemi sürdüklerini belirten kadınlar, hiç makyaj yapmasalar bile mutlaka gözlerine makyaj yaptıklarını dile getiriyorlar.

BAKIMI BİR YAŞAM STİLİ HALİNE GETİRMELİSİNİZ

Son olarak güzelliği bir iki kez değil sürekli hale getirmek gerektiğini ve bunu bir yaşam stiline uydurmak zorunda olduklarının altını çizdiler. Doğal güzellik maddelerinin kendi kültürlerinde barındığını söyledikten sonra bunun bir iki güzellik formülü ile çözülemeyeceğini ve sağlığa da dikkat edilmesi gerektiğini vurguladılar.

13.4.2019 16:57 [11947590]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.