Herkes Bu Tohumu Arıyor! 1 Ayda 8 Kilo Verdiriyormuş! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Herkes Bu Tohumu Arıyor! 1 Ayda 8 Kilo Verdiriyormuş!

Tef tohumlu çay son günlerde çok fazla popüler hala geldi. Hollywood yıldızlarının da zayıflama amaçlı kullandığı bu tohumun, etkisi insanlar tarafından merak edilmeye başlandı. Teff tohumlu çay hakkında bilgi sahibi değilseniz ve tef tohumu nedir, teff tohumlu çay ne işe yarar, teff tohumu çayını kullananlar, bu besinden nasıl yarar sağlıyorlar gibi sorular sormaya başladıysanız, işte teff tohumu çayı ve teff tohumu hakkında tüm bilinmeyenler…

Haber: Herkes Bu Tohumu Arıyor! 1 Ayda 8 Kilo Verdiriyormuş!


Teff tohumu nedir?

Teff tohumlu çay Hollywood yıldızlarının zayıflama amaçlı kullandığı, besin değeri bakımından oldukça yüksek bir tohum çeşididir. Teff, dünyadaki en besleyici alternatif tahıllardan biridir. Kalsiyum, lif, protein ve antioksidanlar sunar. Bu büyük bir enerji kaynağıdır, kemik sağlığını korur ve kilo verme çabalarını desteklemeye bile yardımcı olabilecek uzun süreli doygunluk sağlar.  Teff tohumu, buğday tahılı ile karşılaştırıldığında besin değeri açısından daha yüksektir ve sindirilmesi daha kolaydır.  Çünkü teff tohumunda glüten yoktur. Eğer detaylı bir şekilde teff tohumunu incelemeye alırsanız, tef tohumu çayının ne işe yaradığını, tecrübe edinmiş kişiler tarafından teff tohumu kullananları araştırırsanız bu tahılın sağlığımızı nasıl iyi yönde desteklediğini görebilirsiniz. 

Teff tohumlu çay ne işe yarar?

 Teff tohumlu çayın içerisinde 20 adet bitki bulunmaktadır.  Teff tohumlu çay zayıflamaya yardımcı olmanın yanı sıra vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.  Halk arasında 100 de 100 zayıflatma etkisi olduğu söylenilen teff tohumlu çay, diyet yapılmadığı ve yiyeceklerin azaltılmadığı sürece zayıflamaya yardımcı olmayacaktır. Teff tohumlu çay tek başına zayıflamaya yardımcı olmaz. İçerisinde bulunan faydalı ve ödem attırıcı bitkiler sayesinde vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. 

Teff tohumlu çay, diyete eklendiğinde kilo vermenizi hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. 

 Teff tohumlu çay kullananlar

Teff tohumlu çay kullanan kullanıcılar genellikle bu tahıl türü hakkında olumlu açıklamalarda bulunuyorlar. Aynı zamanda teff tohumlu çay kullanan kullanıcılar arasında ünlü isimlerde bulunuyor. Teff tohumu çayı kullanan ve tavsiye eden ünlü isimleri şu şekilde sıralayabiliriz.

1-    Ivana sert 

2-    Deniz akkaya 

3-    Sunucu Seda Akgül

4-    Seren Serengil gibi isimler, teff tohumu çayı kullanarak zayıflayan isimler arasında yer alıyor. 

Teff tohumlu çay ile kilo verenler,  30 günde 5 ile 8 kilo arası

60 günde 10 ile 16 kilo arası 

90 günde ise 5 ile 24 kilo verdiklerini belirtiyorlar.

Teff tohumlu çayın faydaları nelerdir?

Teff tohumunun ve teff tohumlu çayın kilo vermeyi hızlandırmanın yanı sıra sağlık açısından da birçok faydası bulunmaktadır. Teff tohumu çayının faydalarını sıralamak gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz.

Ödem atmaya yardımcı olur

Teff tohumlu çay ödem atmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda bu çay, vücudunuzda bulunan fazla yağın dışarıya atılmasını sağlamaktadır.

Protein kaynağıdır

Çoğu tahıl içerisinde protein bulundurmaktadır. Ancak sağlıklı bir diyet için tahıllarda yeterli protein bulunmamaktadır. Teff amino asitler bakımından da diğer tahıllara oranla daha zengin bir içeriğe sahiptir. Teff tam bir protein kaynağı olmasa da amino asitler enerji sevilerini desteklemek için mükemmeldir.

Hızlı bir şekilde pişer 

Teff, pirinç ve buğdayla karşılaştırıldığında çok daha küçük bir tahıldır, bu yüzden tipik olarak daha hızlı pişer. Teff tohumu bu sayede hem çevre Teff'in küçücük taneleri aslında posa içeriği ile birçok tahıla meydan okuyabilir. 100 gramında 8 gram posa bulunan teff, bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sisteminizin daha rahat ve sağlıklı işlemesini sağlıyor.

Kemik sağlığını destekler 

Son günlerde özellikle süt ürünlerinden uzaklaştığınızı düşünüyorsanız iyi bir kalsiyum kaynağı olarak teff kullanabilirsiniz. Teff'in içerisindeki kalsiyum miktarı süt ile hemen aynıdır. Protein açısından zengin olan teff süt ve süt ürünleri tüketmeyen kişiler tarafından kullanılabilir.

Bağırsak hareketlerini hızlandırır 

Teff'in küçücük taneleri aslında posa içeriği ile birçok tahıla meydan okuyabilir. 100 gramında 8 gram posa bulunan teff, bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sisteminizin daha rahat ve sağlıklı işlemesini sağlıyor.
.Kaynak: Pembenar

13.7.2018 18:30 [11046887]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kemik Suyu Çorbası Tarifi
  Kemik Suyu Çorbası Tarifi

  Sizi kış ayına hazırlayacak, vücut direncinizi artıracak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecek kemik suyu çorbası tarifi paylaşıyoruz. Kemik suyu, zengin mineral ve vitamin barındırması açısından sağlımız için oldukça faydalıdır. İşte kemik suyu çorbası tarifi…

  22.9.2018 14:45
 • Çocuklarda 'Kepçe Kulak' Sorunu Travma Yaratıyor
  Çocuklarda 'Kepçe Kulak' Sorunu Travma Yaratıyor

  ‘Kepçe kulak’ görünümü okul çağındaki çocuklarda ciddi travmalara sebep olabiliyor. Konu ile ilgili KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, uyarılarda bulundu.

  22.9.2018 13:30
 • Küf Lekesi Nasıl Çıkar?
  Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

  Küf lekesi, nemli ortamlarda meydana gelen, kötü kokan ve lekeyi meydana getiren mantar oluşumlarıdır. Küf lekesi; kıyafette, halıda ve özellikle duvarda en çok oluşan leke türüdür. Peki, küf lekesi nasıl çıkar? Duvardaki, halıdaki ve çamaşırdaki küf lekelerini çıkarma yöntemlerini sizinle paylaşıyoruz.

  22.9.2018 13:00
 • Daha Akılcıyız
  Daha Akılcıyız

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Saka burcunda ilerleyen Ay sayesinde sosyal konularla, gruplarla daha çok ilgilenebiliriz.

  21.9.2018 19:30
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 11/Yönetici Esneklik gösterebiliriz.

  21.9.2018 19:30