Her Kadının Yaşadığı Maskara Sorunlarına Kolay Çözümler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Her Kadının Yaşadığı Maskara Sorunlarına Kolay Çözümler

Makyaj rutinimizde maskaralar kilit parça. Makyajı tamamlamak için kullanılan ürünlerin birçoğunda olduğu gibi maskara da bazı sorunlar yaşatabiliyor.

Haber: Her Kadının Yaşadığı Maskara Sorunlarına Kolay Çözümler

Maskaranız kirpiklerinizde topak topak duruyorsa, maskara sürdükten sonra temiz bir fırçayla kirpiklerinizi tarayın. Bu şekilde hem topaklardan kurtulacak hem de kirpiklerinizitek tek ayırabileceksiniz. Ancak bu işlemi yapmak için acele edin ki maskaranız kurumasın.

İlk aldığınızda sıvı formda olan maskaraların kıvamı zamanla katılaşır ve sürülmesi zorlaşır. Katılaşan maskaranızı sıcak su dolu bir kabın içinde birkaç dakika bekletin, maskaranın kıvamının yumuşadığını göreceksiniz.

Kurumuş ve bitmeye yüz tutmuş maskaranızı bir süre daha kullanmak istiyorsanız içine az miktarda lens suyu dökün ve çalkalayın. Bu yöntemle maskaranızı fazladan birkaç kez daha kullanabilirsiniz.

Maskara sürerken sürekli etrafa bulaşıyorsa bir de tersten uygulamayı deneyin. Maskaranızı önce alt kirpiklerinize sürün ve kurumasını bekleyin. Sonrasında üst kirpiklerinizi boyayın. Önce üst kirpiklere sürerseniz, alta geçtiğinizde gözlerinizi açtığınız için boyanın etrafa bulaşma riski çok olur.

27.10.2018 12:19 [11375632]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.