Her Kadının Okuması Gereken 10 Kitap Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Her Kadının Okuması Gereken 10 Kitap

Kadınlar, ince ve hassas duygular üzerine kurgulanmış kitaplarda kendi hayatından izler bulacak ve hayata bakış açıları değişecek.

Haber: Her Kadının Okuması Gereken 10 Kitap

Rus edebiyatından İngiliz edebiyatına, Alman edebiyatından Türk edebiyatına kadar geniş bir yelpazeden oluşan kitap listesinde her kadın, kendine uygun bir seçenek bulacak.

1. Lev Nikolayeviç Tolstoy, Anna Karenina (1877): Rus aristokrasisinde yaşanan bir yasak aşk hikayesini satırlara döküyor.

2. Gustave Flaubert, Madame Bovary (1856): Kitapta Madam Bovary'nin yaşadığı umutsuz aşk hikayesi anlatılmış.

3. Jane Austen, Aşk ve Gurur (1813): Bu kitapta 18. yüzyıl İngilteresinde geçen unutulmaz bir aşkı okuyacaksınız.

4. Charlotte Brontë, Jane Eyre (1847): On yaşında öksüz kalan Jane Eyre'nin, kocasının vasiyeti üzerinebakımını üstlendiği yengesiyle yaşamı anlatılıyor.

5. Margaret Mitchell, Rüzgâr Gibi Geçti (1936): Kitapta Amerika'nın iç savaş günlerinde zorluklara göğüs gererek yaşanan aşk anlatılıyor.

6. Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna (1943): Sıra dışı bir aşk hikayesinin ele alındığı kitapta farklı sanatların etkisini de hissedeceksiniz.

7. Honoré de Balzac, Vadideki Zambak (1835): Aşkın ızdırabı özgün ve akıcı bir anlatımla kaleme alınmış.

8. Gabriel Garcia Marquez, Kolera Günlerinde Aşk (1985): Karşılıksız bir aşkı konu edinen kitap, acı çekmenin yüce bir davranış olduğunu öne çıkarıyor.

9. Duygu Asena, Kadının Adı Yok (1987): Her kadının günlük hayatta karşılaştığı olayları farklı bir anlatımla karşınıza çıkıyor.

10. Siyah Süt, Elif Şafak (2007): Kadınların karanlık ve kasvetli günlerini tahlil eden kitap, karamsar olduğunuz günlere tanıklık ediyor.

9.05.2019 13:51 [12030579]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.