Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.04.2019 14:35

Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey

20'li yaşlarda atacağınız bazı adımların sizi hedeflerinize yaklaşatıracağını unutmayın.

Haber: Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey

Kadınlar, kendilerini gerçekleştirmek ve hedeflerine ulaşmak için 20'li yaşlarda bazı radikal adımlar atmaları gerekiyor.

1. KADIN YAZARLARIN ROMANLARINI OKUYUN

Kadınlar tarafından yazılmış başarılı romanlar kitaplığınızın baş köşesinde olmalı. Kadınların ufkunu açan ve hayal dünyalarını yansıtan roman kahramanları ile empati yaparak hayata bakış açınız değişecek. Dünya klasikleri sizi olgunlaştırırken, Sylvia Plath'ın The Bell Jar'ı ve Virginia Woolf'un Deniz Feneri size geçmişte kadın olmanın ne demek olduğunu anlatacak.

2.SİZİ SİZ YAPAN ÖZELLİKLER FARK EDİN

Dışarıdan bakınca herkes birbirine benziyor ama aslında herkes eşsiz ve benzersizdir. Siz de kendi özelliklerinizi tam olarak tanımlayarak doğru hedefler çizebilir ve hedefinize ulaşmak için en doğru yöntemi belirleyebilirsiniz. Dans, yemek, spor, sanat, ya da yazma... Bir yerden başlayın ve farklı alanlarda denemeler yapın. Mutlaka bir noktada yetenekli olduğunuzu keşfedeceksiniz.

3.MACERALARA ATILIN

20'li yaşlar, dünyayı tanımanın ve yeni ülkeler keşfetmenin tam zamanıdır. Enerjiniz ve hayalleriniz yeni maceralar için size yön gösterecektir. Uzak Doğu ya da Güney Amerika gezisi dünyaya bakış açınızı değiştirebilir.

4.HER GÜN YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİN

Önemli ya da önemsiz olduğuna bakmadan öğrenmeye açık olun. Teknolojinin getirdiği yeniliklere açık olun. Dijital ortamlardan süreli yayınları takip edin. Değişimi kaçırmayın. Hayat hızla değişiyor ve geride kalanlar çok şey kaçırıyor.

5.YENİ BİR DİL ÖĞRENİN

Yeni bir dil öğrenmek için geç olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni bir dil öğrenerek kolayca yurt dışı seyahatleri yapabilir ve dünyayı daha iyi anlayabilirsiniz.

6.PLAN YAPIN

20-30 yaş arasında eğitim ve evlilik gibi hayatınızın tümünü etkileyen hamleler yapacaksınız. Bu yüzden önemli kararları verirken planlar yapın ve planlar doğrultusunda adım atın.

7.YATIRIM YAPIN

Yatırım yapmak için genç olduğunuzu söyleyenler varsa o sesleri kulak ardı edin. Az ya da çok olması önemli değil. Kendi ilgi alanınıza yakın bir konuda cesaretli adımlar atmanız, hayatınızın ilerleyen döneminde büyük adımlar atmanızı sağlayabilir.

8.TARZINIZI OLUŞTURUN

Sadece moda trendleri ile yetinmeyin. Kendinize bir tarz oluşturun ve bunu yansıtan yaşam tarzı edinin. Vintage, modern ya da salaş tarzda konsept belirleyebilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yılbaşı sofralarınızı renklendirecek 3 tarif
  Yılbaşı sofralarınızı renklendirecek 3 tarif

  Yılbaşı hepimizin yeni bir seneye geçmenin heyecanı ile herkesçe severek kutlanılan bir gün. Durum böyle olunca uzayıp giden sofralar yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez parçaları haline geliyor.

  1 saat önce..
 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56