Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey Haberi - yenikadin.com
13.04.2019 14:35

Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey

20'li yaşlarda atacağınız bazı adımların sizi hedeflerinize yaklaşatıracağını unutmayın.

Haber: Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey

Kadınlar, kendilerini gerçekleştirmek ve hedeflerine ulaşmak için 20'li yaşlarda bazı radikal adımlar atmaları gerekiyor.

1. KADIN YAZARLARIN ROMANLARINI OKUYUN

Kadınlar tarafından yazılmış başarılı romanlar kitaplığınızın baş köşesinde olmalı. Kadınların ufkunu açan ve hayal dünyalarını yansıtan roman kahramanları ile empati yaparak hayata bakış açınız değişecek. Dünya klasikleri sizi olgunlaştırırken, Sylvia Plath'ın The Bell Jar'ı ve Virginia Woolf'un Deniz Feneri size geçmişte kadın olmanın ne demek olduğunu anlatacak.

2.SİZİ SİZ YAPAN ÖZELLİKLER FARK EDİN

Dışarıdan bakınca herkes birbirine benziyor ama aslında herkes eşsiz ve benzersizdir. Siz de kendi özelliklerinizi tam olarak tanımlayarak doğru hedefler çizebilir ve hedefinize ulaşmak için en doğru yöntemi belirleyebilirsiniz. Dans, yemek, spor, sanat, ya da yazma... Bir yerden başlayın ve farklı alanlarda denemeler yapın. Mutlaka bir noktada yetenekli olduğunuzu keşfedeceksiniz.

3.MACERALARA ATILIN

20'li yaşlar, dünyayı tanımanın ve yeni ülkeler keşfetmenin tam zamanıdır. Enerjiniz ve hayalleriniz yeni maceralar için size yön gösterecektir. Uzak Doğu ya da Güney Amerika gezisi dünyaya bakış açınızı değiştirebilir.

4.HER GÜN YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİN

Önemli ya da önemsiz olduğuna bakmadan öğrenmeye açık olun. Teknolojinin getirdiği yeniliklere açık olun. Dijital ortamlardan süreli yayınları takip edin. Değişimi kaçırmayın. Hayat hızla değişiyor ve geride kalanlar çok şey kaçırıyor.

5.YENİ BİR DİL ÖĞRENİN

Yeni bir dil öğrenmek için geç olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni bir dil öğrenerek kolayca yurt dışı seyahatleri yapabilir ve dünyayı daha iyi anlayabilirsiniz.

6.PLAN YAPIN

20-30 yaş arasında eğitim ve evlilik gibi hayatınızın tümünü etkileyen hamleler yapacaksınız. Bu yüzden önemli kararları verirken planlar yapın ve planlar doğrultusunda adım atın.

7.YATIRIM YAPIN

Yatırım yapmak için genç olduğunuzu söyleyenler varsa o sesleri kulak ardı edin. Az ya da çok olması önemli değil. Kendi ilgi alanınıza yakın bir konuda cesaretli adımlar atmanız, hayatınızın ilerleyen döneminde büyük adımlar atmanızı sağlayabilir.

8.TARZINIZI OLUŞTURUN

Sadece moda trendleri ile yetinmeyin. Kendinize bir tarz oluşturun ve bunu yansıtan yaşam tarzı edinin. Vintage, modern ya da salaş tarzda konsept belirleyebilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri