Her Gün Yaptığınız Bu Alışkanlıklardan Vazgeçin! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Her Gün Yaptığınız Bu Alışkanlıklardan Vazgeçin!

Günlük hayatta farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlıklar sık sık tekrarlandığında sağlığınız için rahatsız edici boyutlara ulaşabiliyor.

Haber: Her Gün Yaptığınız Bu Alışkanlıklardan Vazgeçin!

İşte yaparken bir daha düşünmeniz gereken 5 zararlı alışkanlık;

Her Gün Sıcak Suyla Duş Almak

Daha iyi temizleneceğinizi düşünerek sıcak suyla yıkananlardansanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Sıcak su cildinizin nemini kaybetmesine neden olur ve cildinizi kurutur.

Çorapla Uyumak

Çorapla yatmak çorap lastiklerinin bacaklarınıza yaptığı baskıdan dolayı kan dolaşımını olumsuz olarak etkiler. Çorapla uyumak ayrıca ayakların havasız kalması sonucu mantar enfeksiyonlarına neden olabilir.

Uzun Süre Bilgisayar Kullanmak

Bilgisayar kullanmak her ne kadar hayatımızın bir parçası haline gelen alışkanlık olsa da uzun süreli kullanımlar, ekran parlaklığı gibi nedenler göz yorgunluğu ve baş ağrısına yol açıyor.

Makyajı Silmeden Uyumak

Yorgun olsanız dahi makyajınızı silmeden yatağa girmeyin. Cildinizdeki makyaj tüm gece gözeneklerinizi tıkayarak cildinizi yağlandırır. Unutmayın ki tıkalı gözenekler sivilce ve siyah noktalara zemin hazırlar.

Güneş Kremi Kullanmamak

Güneşin zararlı ışınlarının, cildinizin yaşlanmasına sebep olan etkenlerden biri olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sıcak yaz günlerinde güneş koruyucu ürünler sürmeyi ihmal etmeyin.

Yenikadin.com


15.6.2017 11:44 [9731980]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.