Her Gün Bir Fincan Kahve İçmek için 8 Geçerli Neden Haberi - yenikadin.com
29.01.2019 10:16

Her Gün Bir Fincan Kahve İçmek için 8 Geçerli Neden

Her gün bir fincan kahve içerek kendinize iyilik yapabilirsiniz. Kahve ile birçok hastalığa karşı dirençli olabilir, stresinizi atabilirsiniz.

Haber: Her Gün Bir Fincan Kahve İçmek için 8 Geçerli Neden

1. KİLO VERMEYE YARDIMCI

Araştırmalar sonucu yağ yakımında etkisi olduğu ortaya konan kahve, kilo vermeniz için size yardımcı oluyor.

2. ŞEKER HASTALIĞINDA DÜŞÜK RİSK

İnsanoğlunun en sık karşılaştığı hastalıklardan biri olan şeker, kahve ile belirli oranda çözüme kavuşuyor. İnsulin üretilmesi ile ortaya çıkan şeker hastalığına yakalanma riski, kahve tüketimi ile yüzde 23-67 arası orana düşüyor.

3. YÜKSEK KONSANTRASYON

Kahvede bulunan kafein maddesi konsantrasyonu artırıyor. Karar vermede daha kararlı bir tutum sergilemeyi sağlayan kahve, iş yerinde çalışanların verimini artırmada bireyleri destekleyici etkiye sahiptir.

4. PARKİNSONU ÖNLÜYOR

Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalık türlerinden olan parkinson hastalığı, beyinde bulunan nöronların ölmesiyle ortaya çıkıyor. Önleyici tedavi ile çözüm bulunabilen parkinson, kahve tüketimi ile belirli oranda çözüme kavuşuyor. Kahve tüketimi ile parkinson hastalığına yakalanma riski yüzde 30-60 arası düşmektedir.

5. STRESİ AZALTIYOR

Stresi azaltmak için kahve çekirdeğini koklamanız yeterlidir. Bilimsel araştırmalarla desteklenen görüş, fareler üzerinde yapılan deneyle ispatlanmıştır.

6. ALZHEİMER RİSKİNİ AZALTIYOR

Nörodejeneratif bir hastalık olan ve tedavisi olmayan alzheimer, önleyici tedbirlerle yakalanması engellenmeye çalışılmaktadır.

7. CİLT KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR

Bilimsel araştırmalarla ortaya konan bu görüş, Harvard Üniversitesinde 112.897 denek üzerinde yapılan deneyle desteklendi. Kahve içenlerin, kahve içmeyenlere göre cilt kanserine yakalanma ihtimalin daha düşük olduğu ortaya konuldu.

8. DEPRESYONU AZALTIYOR

Kişinin yaşam kalitesini önemli oranda artıran kahvenin, depresyonu yüzde 20 oranda düşürdüğü ortaya konulmuştur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!

  Sağlıklı,güzel ve genç bir cilde sahip olmayı herkes ister.Ancak birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.Dr.Fevzi Özgönül,cilt gençleşmesi ve güzelliği için Probiyotikli cilt maskesi tarifi konusunda bilgiler verdi.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.