Her Gün Bir Avuç Pikan Cevizi Yerseniz Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
10.04.2019 11:41

Her Gün Bir Avuç Pikan Cevizi Yerseniz Ne Olur?

Sağlıklı beslenmeyi dönemsel bir diyet olarak değil de bir yaşam biçim olarak sürdürenlerin ömrü uzuyor, vücudu sıhhat buluyor.

Haber: Her Gün Bir Avuç Pikan Cevizi Yerseniz Ne Olur?

Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan kuruyemişler, besleyici özellikleri ile zengin alternatifler sunuyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de vitamin deposu özelliği ile pikan cevizidir.

HER GÜN BİR AVUÇ PİKAN CEVİZİ HAFIZAYI GÜÇLENDİRİYOR

Pikan cevizi yoğun zihinsel faaliyetlerde bulunanlar için ideal bir besindir. Sınav dönemindeki öğrenciler ve yoğun iş temposunda çalışanlar, her gün bir avuç pikan cevizi yiyerek performanslarını koruyabilirler. Pikan cevizi tüketimi konsantrasyonu artırarak zihinsel faaliyetlere yardım eder. Fiziksel ve ruhsal stresi azaltır. Pikan cevizinin bileşenleri beyni koruyucu etki gösterir. Beynin mekanizmal bölgelerinin işleyişine yardım eden pikan cevizinden günde bir avuç tüketilerek faydalanabilirsiniz.

TAM BİR ANTİOKSİDAN DEPOSU

Pikan cevizi yüksek oranda besleyici öğeler içerir. E, C ve A vitaminleri yanında kalsiyum, fosfor, magnezyum, çinko ve potasyum gibi önemli mineraller barındırır. B6, B5, B3, B2 ve B1 gibi kompleks vitaminler içeren pikan cevizi E vitamini içeriği ile kalp krizi vediyabet riskini azaltır.Yeni Sağlık Haberleri

 • Pandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldıPandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldı

  Çocuk için evli kalmak, ailedeki sorunu çözmez. Çocukların boşanmaya gösterdikleri tepkinin asıl sebebi anne ve babalarından ayrılmayı istememeleridir. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden Uzman Klinik Psikolog Ceren Kurtay Doğan anlatıyor…

 • Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?

  Türkiye'de ilk koronavirüs vakası, geçen yılın Mart ayında İstanbul'da tespit edildi. Koronavirüsten kaynaklanan ilk ölüm haberi de yine aynı dönemde İstanbul'dan geldi. Sonrasında salgın hem İstanbul'da hem de ülkede hızla yayıldı.

 • Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmiSular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi

  Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi Başhekim Dr. Özkar; "Sadece civar illerden değil yurt dışından da gelen hastalarımızı ağırlamak istiyoruz" Kahramanmaraş'ta Sular Akademi Hastanesi 300 yatak kapasiteli, 7 ameliyathanesi ile sağlık sektöründe vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

 • Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!

  Kahve tutkunlarının yeni gözdesi yağlı Türk kahvesinin, kilo vermeyi kolaylaştırmaktan iştahı azaltmaya, açken olan baş ağrısına çözüm olmaktan konsantrasyonu arttırmaya kadar onlarca faydası var. Dr. Ayşegül Çoruhlu yağlı Türk kahvesi ile ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

 • Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?

  Oruç tutarken vücut gün boyunca ihtiyaç duyduğu maddelerden uzak kalıyor. Bu da günlük hayatı etkiliyor, insan kendini çok hızlı bir şekilde aç, susuz, yorgun, enerjisiz hissedebiliyor. İşte bu sorunlarla baş etmek ve sağlıklı bir Ramazan geçirmek için sahurda beslenmeye özen göstermek gerekiyor..