Henüz Popüler Olmayan Ekspres: Güney Kurtalan Ekspresi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Henüz Popüler Olmayan Ekspres: Güney Kurtalan Ekspresi

Henüz Doğu Ekspresi kadar popüler olmayan Güney Kurtalan Eksperi, manzaraları ve güzergahı ile seyahat severler için oldukça cazip bir rota olacaktır.

Haber: Henüz Popüler Olmayan Ekspres: Güney Kurtalan Ekspresi

Çok fazla talebin henüz olmadığı ve fiyatların daha uygun olduğu Güney Kurtalan Eksperi, Güneydoğu Anadolu'ya giden güzergahı ile ideal bir yolculuk keyfi sunuyor. İşte, Güney Kurtalan Eksperi hakkında her şey...

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİN GÜZERGAHI NERESİDİR?

Ankara'dan başlayan ekspres seferleri sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Batman, Kurtalan şeklinde devam ediyor. Büyük şehirlerde 8-14 dakika arası duran tren, ara duraklarda 1-4 dakika arası duruyor.

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİN KALKIŞ ZAMANLARI NEDİR?

Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesileri Ankara'dan 10:55 kalkan tren Kurtalan'a 10:42 varıyor. Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazarları Kurtalan'dan 08:00'de kalkan ekspres ise Ankara'ya 07:44'de varıyor.Ancak hava durumu gibi bazı sebeplerden dolayı birkaç saat rötar olabiliyor.

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİNİN BİLET FİYATLARI NEDİR?

Ankara- Diyarbakır arası pulman 42 TL, örtülü kuşetli 26 yaşından küçükseniz kişi başı 51,5 TL 26 yaşından büyükseniz 57,5 TL, Yataklı 112 TL tek kişilik ise 182 TL oluyor. Ankara – Kurtalan arası pulman 44 TL, örtülü kuşetli26 yaşından küçükseniz 49 TL kişi başı60,5 TL, yataklı 115 TL tek kişilik alırsanız 185 TL oluyor.

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİN BİLETLERİ NE ZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR?

Bir ay öncesinden satışa çıkan Güney Kurtalan Eksperisi, Doğu Ekspresi gibi bilet alırken zorluk yaşatmıyor. Hemen bilet bulabildiğiniz trende genellikle örtülü kuşetli tavsiye ediliyor.

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİN VAGON ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

3 tane pulman vagonu, 1 tane yemek vagonu, 1 tane yataklı vagonu ve 1 tane de örtülü kuşetli vagonu olan trende, vagon özellikleri şöyle:

Yataklı : 2 kişilik oda anlamına geliyor. İçeride lavabo, masa, buzdolabı, askı, 2 adet elektrik prizi, giysi dolabı var. Ayrıca nevresim, havlu terlik, havlu veriliyor.

Örtülü Kuşetli : 4 kişilik oda anlamına geliyor. Ranzaların yer aldığı kuşetlide temiz nevresim veriyorlar.

Pulman : Normal koltuklu vagon anlamına geliyor. Her sırada 2 + 1 koltuk bulunuyor.

25.5.2019 09:12 [12084289]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.