Havlularınızı sakın katlamayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
20.06.2019 11:13

Havlularınızı sakın katlamayın!

Havlularınızı muhafaza ederken onlara hassas şekilde davranmalı, katlamamaya özen göstermelisiniz. Çünkü yanlış muhafaza koşullarında saklanan havlular, kısa ömürlü ve sağlıksız hale gelir.

Haber: Havlularınızı sakın katlamayın!

Havluları muhafaza ederken onları katlamak yerine yuvarlayarak rulo haline getirmelisiniz. Bu uygulama özellikle yumuşak havlular için bu yöntem önem taşımaktadır.

YUMUŞAK HAVLULAR

Yumuşak havlularınızın hassaslığını kaybedip sert yapıya dönüşmesinin nedeni yanlış yıkama ve yanlış muhafaza etmektir. Kurutma sırasında yapılan hatalar yumuşak havlularınızın yapısının bozulmasına neden olur. Çamaşır yıkarken yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Durulama suyuna sirke koymak da havlularınızın yumuşak dokusunu korumaya yardım eder.

DOĞRU KATLAMA YÖNTEMİ

Havlular düzgün katlanmadığında sertleşir. Onları deste şeklinde katlamak ve istiflemek hem şeklinin bozulmasını engeller hem de hava almasını engelleyerek sağlayarak sağlıksız bir hale getirir. Bu yüzden havluları muhafaza etmek için rulo şeklinde sarmalısınız.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Anne adayları arasında yeni trendler
  Anne adayları arasında yeni trendler

  Hamile elbisesi seçiminde bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekirken, şıklığın nasıl korunabileceğine dair tüyolar!

  11.12.2019 11:33
 • Yılbaşı sofralarınızı renklendirecek 3 tarif
  Yılbaşı sofralarınızı renklendirecek 3 tarif

  Yılbaşı hepimizin yeni bir seneye geçmenin heyecanı ile herkesçe severek kutlanılan bir gün. Durum böyle olunca uzayıp giden sofralar yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez parçaları haline geliyor.

  10.12.2019 12:07
 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56