Havlularınızı sakın katlamayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
20.06.2019 11:13

Havlularınızı sakın katlamayın!

Havlularınızı muhafaza ederken onlara hassas şekilde davranmalı, katlamamaya özen göstermelisiniz. Çünkü yanlış muhafaza koşullarında saklanan havlular, kısa ömürlü ve sağlıksız hale gelir.

Haber: Havlularınızı sakın katlamayın!

Havluları muhafaza ederken onları katlamak yerine yuvarlayarak rulo haline getirmelisiniz. Bu uygulama özellikle yumuşak havlular için bu yöntem önem taşımaktadır.

YUMUŞAK HAVLULAR

Yumuşak havlularınızın hassaslığını kaybedip sert yapıya dönüşmesinin nedeni yanlış yıkama ve yanlış muhafaza etmektir. Kurutma sırasında yapılan hatalar yumuşak havlularınızın yapısının bozulmasına neden olur. Çamaşır yıkarken yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Durulama suyuna sirke koymak da havlularınızın yumuşak dokusunu korumaya yardım eder.

DOĞRU KATLAMA YÖNTEMİ

Havlular düzgün katlanmadığında sertleşir. Onları deste şeklinde katlamak ve istiflemek hem şeklinin bozulmasını engeller hem de hava almasını engelleyerek sağlayarak sağlıksız bir hale getirir. Bu yüzden havluları muhafaza etmek için rulo şeklinde sarmalısınız.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.