Haşlanmış Yumurtanın Suyunu Sakın Dökmeyin! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.05.2019 14:57

Haşlanmış Yumurtanın Suyunu Sakın Dökmeyin!

Yumurtayı haşladıktan sonra suyunu döküyorsunuz. Peki döktüğünüz o suyun nelere iyi geldiğini biliyor musunuz?

Haber: Haşlanmış Yumurtanın Suyunu Sakın Dökmeyin!

Haşlanmış yumurta suyunun saçlarınızı parlatmada ve çiçeklerini coşturucu etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

HAŞLANMIŞ YUMURTA SUYU UYGULAMALARI

Saç parlatıcı: Haşlanmış yumurta suyunu soğutup sprey şişesine doldurun. Spreyi saçınıza sıkın. Biraz bekleyip saçınızı durulayın. Spreyin ekstra vitamin etkisi ile saçınızın parladığını göreceksiniz.

Bitki suyu: Haşlanmış yumurtanın suyunu soğuttuktan sonra saksıdaki çiçeğinizi sulamada kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda çiçekleri coştuğunu göreceksiniz.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.