Hangi yastık nasıl yıkanır? Haberi - yenikadin.com
12.07.2019 14:44

Hangi yastık nasıl yıkanır?

Yaşam kalitenizi artırmak için evinizdeki eşyaların sağlıklı ve temiz olması gerekiyor. Gece boyunca havasını içinize çektiğiniz yastıklar da doğru şekilde temizlenmeli ve hijyenik halde olmalıdır.

Haber: Hangi yastık nasıl yıkanır?

Yastıkların temizliğinde onların hangi türde odluğu göz önünde bulundurmalı ve yastığın kendi özelliğine göre temizlik yapmalısınız.

YASTIKLARIN YIKAMA KOŞULLARI

Kaz tüyü yastıklar: Doğal özelliği ve alerji önleyici yapısı ile sağlıklı bir tercih olan kaz tüyü yastıklar, bakımı iyi yapıldığında uzun ömürlü şekilde kullanılır. Kaz tüyü yastıklar 30 derece sıcaklıkta hassas programda yıkanabilir.

Pamuk yastıklar: Alerjik rahatsızlığı olan kişilerin tercih ettiği yastık türlerinden biri olan kaz tüyü yastıklar, 30 derece sıcaklıkta hassas programda yıkanmalıdır.

Yün yastıklar: Bakımı biraz zor bir tür olan yün yastıklar, çok tavsiye edilen bir yastık türü değildir. Yün yastıkları yıkarken kısa süreli programda yıkamalısınız. Yünlülere özel deterjanla yıkamanız gereken bu yastıkları elde de yıkayabilirsiniz.

Elyaf yastıklar: Elyaf yastıklar normal yıkama ayarında yıkanmalıdır. Yastığın etiket bilgilerini kontrol ederek 40 derecede yıkama yapabilirsiniz.

Visco yastıklar: Visco yastıkları doğal sabun kullanarak yıkayın. Elinizde ovarak temizleyeceğiniz Visco yastıklar oldukça hassastır ve güneş ışınlarının geldiği ortamda kurutmaya dikkat etmelisiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.

 • 5-11 Nisan haftalık burç yorumları5-11 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 5-11 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?