Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır? Haberi - yenikadin.com
16.02.2019 12:59

Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır?

Ten renginizle saç renginiz arasında uyum yakalayamıyor musunuz? Hangi ten rengi ile hangi saç renginin uyumlu olduğunu öğrenince saçınızla teniniz arasında uyum yakalayacaksınız.

Haber: Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır?

Giyim kombinlerini binbir zahmetle hazırlıyorsunuz ama saçınızı bir türlü teninize uyduramıyorsunuz. Denemekten yorulduysanız tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

EN İYİ SAÇ RENGİNİYAKALAMAK İÇİN

Saç rengini seçerken moda dergilerini bir kenara bırakın. Çünkü en iyi saç rengini yakalamak için ten renginize göre tercih yapmanız gerekiyor. Ten rengi yanında göz rengi ve saçınızın doğal rengi diğer belirleyici kriterler olacaktır. En iyi saç rengini yakalamak için doğal saç renginin birkaç tonundan fazla uzaklaşmamanız gerekiyor.

BUĞDAY TENLİLER

Buğday tenliyseniz kızıla çalan kahverengi, kirli sarı, koyu kahve ve çikolata tonlar, sizin için ideal saç renkleridir.

PEMBE TENLİLER

Pembe tenliyseniz saç rengi tercihinde kızıl tonları ile denge sağlayacak kızıl ve koyu tonları tercih edebilirsiniz. İlla sarı tonlar istiyorum diyorsanız, kirli sarıdan uzak durarak doğru seçimler yapabilirsiniz.

ESMERLER

Esmerseniz, saç rengi olarak koyu tonları seçmelisiniz. Siyah, mavi, kahverengi, koyu kızıl tonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Açık renkte saç istiyorsanız bu durumdakontrastı yüksek platin sarı, dore renkleri saçınızda deneyebilirsiniz.

SOLUK TENLİLER

Soluk tenliyseniz kızıl ve bakır tonları seçmeniz gerekiyor. Böylece daha canlı bir görünüme kavuşacaksınız. Alternatif olarak çikolata ve kahve tonlar da seçebilirsiniz. Açık sarı tercih ederseniz bu durumda makyajla dengeleme yaparak ideal görünüme kavuşabilirsiniz.

BEYAZ TENLİLER

Beyaz tenliyseniz saç rengi seçiminde özgürsünüz. İstediğiniz rengi seçebilirsiniz. Ancak makyaj yapmayan biriyseniz saç rengi tercihinde sıhhatsiz bir görünümü olmaması içinkoyu siyah saç rengi yerine mavi siyah saç rengini tercih etmelisiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.