Hamilelikte Muz Yemenin Faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Hamilelikte Muz Yemenin Faydaları

Lezzeti ile vazgeçilmez besinlerimizden olan muzun, hamilelik döneminde anne ve bebek sağlığını koruyucu özellikleri vardır.

Haber: Hamilelikte Muz Yemenin Faydaları

Hamilelik döneminde muz tüketmek, fetüs gelişimine doğal yollardan katkı sağlarken, anne sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir.

FOLİK ASİT DESTEĞİ

Muzda yüksek oranda folik asit bulunmaktadır. Muzun bu özel içeriği sayesinde sinir, beyin ve omurga gelişimi olumlu yönde etkilenmektedir. Folik asit eksikliğininerken doğuma neden olduğu da düşünüldüğünde, bu dönemde muz tüketimi bir kat daha önem kazanmaktadır.

BULANTILARI GİDERİYOR

Muzda bulunan B16 vitamini, bebeğin merkezi sinir sistemini iyileştirmeye yardım eder. Doğru miktarda tüketilen muz aynı zamanda sabah bulantılarını önlemektedir.

KANSIZLIĞI ENGELLİYOR

Muzda yüksek oranda demir bulunur. 225 gram bir muzda, yüzde 3 mg demir bulunur. Muzun bu özel içeriği kansızlık sorununu çözmeye yardım eder. Demir aynı zamanda hemoglobin üretimini de engellemektedir.

KABIZLIĞI ÖNLÜYOR

Muz tüketimi sindirim faaliyetlerini düzenleyerek kabızlığın giderilmesini sağlar. Sindirim faaliyetlerinin düzelmesi, şişkinlik gibi sindirim sorunlarını da gidererek anne ve bebek sağlığı için olumlu etkiler oluşturur.

ZENGİN İÇERİK

Muzda bulunan kalsiyum, protein ve mineraller, anne ve bebek sağlığı için birçok fayda sağlamaktadır.

Not: Hamilelik döneminde muz tüketimi çok sağlıklı olsa da bazı kişilerde alerjik sorunlara neden olabilir. Bu yüzden muz tüketimini doktor kontrolünde yapmalısınız.

11.3.2019 16:35 [11824772]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.