Hamilelerin Tüketmemesi Gereken Bitkiler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Hamilelerin Tüketmemesi Gereken Bitkiler

Hamileler, bazı bitki çayları ve bitkileri tüketmesi, erken doğum, düşük ve birtakım sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmalarına neden olabilir.

Haber: Hamilelerin Tüketmemesi Gereken Bitkiler

Alternatif çözümler olarak sağlığımızı korumaya yardım eden bitkiler, hamilelik döneminde farklı sonuçlar doğurabilir. Bazı bitkiler ve bitki çayları, anne ve bebek sağlığı için riskli sonuçlar doğurma ihtimali olduğu için uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor.

RAHİM UYARICI VE KANAMAYI ARTIRICI BİTKİLER

Bazı bitkiler, düz kasların kasılmasına neden olarak, hamilelik döneminde rahim kasılmalarını ve kanamaları tetikler. Uzmanlar tarafından önerilmeyen bu bitkiler, erken doğum ve düşük gibi riskler oluşturur.

Bu bitkiler: Sinameki, adaçayı, ökse otu, meyan kökü, akdiken, rezene, ahududu çayı, aloe vera, fesleğen, maydanoz kökü ve otu, keten tohumu, lavanta

EMENAGOG BİTKİLER

Emenagog bitkilerin adet görmeye ve kasılmaya teşvik edici etkisi vardır. Bu yüzden bu tür içeriği olan bitkilerin hamilelik döneminde uygun dozda kullanılması gerekir.

Bu bitkiler: Yarpuz, cezayir menekşesi, ravent, mazı, pelin otu, meyan kökü

ALKOLİD İÇERİKLİ BİTKİLER

Damağa acı bir tat veren alkolid, bazı bitkilerde yüksek oranda bulunur. Alkolid içerikli bitkiler, ceninin pozisyonunu etkilediği için bebek sağlığı açısından tehlikeli durumlara sebep olabilir.

Bu bitkiler: Rezene, adaçayı, kekik, biberiye, mazı

Not: Bu bitkileri içecek olarak ya da farklı şekillerde kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle doktorunuza başvurmayı unutmayın.

16.3.2019 14:33 [11842996]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.