Hamileler için en uygun uyku pozisyonları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
21.09.2019 11:04

Hamileler için en uygun uyku pozisyonları

Hamilelik sürecinin sağlıklı şekilde geçmesi için tüm süreci ele alarak her detayı doğru şekilde planlamalısınız. Bu süreçte en önemli aşamalardan biri de uyku pozisyonlarıdır.

Haber: Hamileler için en uygun uyku pozisyonları

Hamile kadınlar uykularında doğru pozisyonda olmalı, bebeklerini ve kendilerini en rahat edeceği şekilde uyumalıdırlar. Bunu için bazı pozisyonlar tavsiye edilmektedir.

HAMİLELİKTE EN İYİ UYKU POZİSYONLARI

Hamiler uyurken bazı pozisyonlarda olmaya dikkat etmelidir. Bunun için;

Mide ekşimesi sorunu yaşayanlar vücudunun üst tarafını bir yastıkla destekleyebilir.

Dizleriniz ve bacaklarınız bükülmüş halde olsun ve dizlerinizin arsına bir yastık koyun.

Sırt ağrısı sorunu yaşayan hamileler, sol tarafının üzerine yatmalıdır.

Nefes darlığı sorunu yaşayanlar yastıklardan destek alarak sol tarafa yatmalıdır.

KAÇINMANIZ GEREKEN POZİSYONLAR

Sırtüstü yatmak: Hamileler sırtüstü yatarsa solunum, hemoroitler, sindirim sistemi ve düşük tansiyon gibi sorunlarla karşılaşabilir.

Yüzüstü yatmak: Yüzüstü yatmak hamileliğin 3. ayından sonra rahatsızlık verici bir pozisyon haline gelir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'