Haftada Kaç Defa Ramazan Pidesi Tüketebiliriz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Haftada Kaç Defa Ramazan Pidesi Tüketebiliriz?

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Diyetisyeni Betül Çiçek, Ramazan ayı için hazırlanan örnek sofra tanıtımında, Ramazan pidesini ne kadar ne ve sıklıkta tüketmemiz gerektiği konusunda ayrı bir parantez açtı.

Haber: Haftada Kaç Defa Ramazan Pidesi Tüketebiliriz?

Diyetisyen Betül Çiçek, Ramazan pidesinin Ramazan'ın olmazsa olmazı olduğunu vurgulayarak "Her akşam değil ama gün aşırı ya da haftada iki kez tüketmeliyiz" dedi.

HER AKŞAM TÜKETMEMELİYİZ!

Ramazan ayı için hazırlanan örnek sahur ve iftar sofrası tanıtımında konuşan Diyetisyen Betül Çiçek, Ramazan pidesi için ayrı bir paragraf açarak "Ramazan pidesi Ramazan ayının olmazsa olmazı. Mutlaka sofralarımızda yeri olacak. İftar sofrasında Ramazan pidesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. Daha uzun süren bir açlığa hazırlandığımız sahurda tam tahıllı ekmekleri tercih etmeliyiz. Ramazan pidesinin porsiyonlarını küçük tutabiliriz. Her akşam değil ama gün aşırı ya da haftada iki kez tüketmeliyiz" dedi.

6.05.2019 11:44 [12020029]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.