Öğrenciler kolları sıvadı, aşıları kampüste yapıldı Haberi - yenikadin.com
8.10.2021 10:40

Öğrenciler kolları sıvadı, aşıları kampüste yapıldı

Öğrenciler kolları sıvadı, aşıları kampüste yapıldı 2. Doz aşılamada sarı şehirler arasında olan Düzce'de aşılama sürüyor Korona virüs salgının en yüksek iller arasına giren Düzce'de, 2. doz aşılama çalışmaları hızlandırıldı.

Öğrenciler kolları sıvadı, aşıları kampüste yapıldı
2. Doz aşılamada sarı şehirler arasında olan Düzce'de aşılama sürüyor
DÜZCE - Korona virüs salgının en yüksek iller arasına giren Düzce'de, 2. doz aşılama çalışmaları hızlandırıldı. Yüz yüze eğitime başlayan Düzce Üniversitesi'ne gelen öğrencilere yönelik aşı merkezi oluşturuldu. Öğrencilerin aşıları kampüste ders aralarında yapıldı.
2. doz aşılamada sarı şehirler arasında olan, Korona virüs salgınında artış gösteren iller arasında bulunan Düzce'de aşılama için başlatılan seferberlik devam ediyor. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından oluşturulan program çerçevesinde yüz yüze eğitime başlayan Düzce Üniversitesi öğrencilerine kampüste aşı merkezi oluşturuldu. Atatürk Kültür ve Eğitim Merkezi girişinde açılan aşılama merkezine öğrenciler yoğun ilgi göstermeye başladı. Yüzlerce öğrenci ayaklarına kadar gelen aşılarını olurken, ilgililere teşekkür ettiler.
"Öğrenciler yoğun talep gösterdi"
Aşı merkezini kampüse açmalarının ardından aşı sırası gelen öğrencilerin aşılarını yaptırmak için yanlarına geldiklerini belirten Dr. Merve Öztürk, "Aşılama çalışmalarımız il genelinde devam ediyor. Amacımız haritada mavi renge ulaşmak. 2. doz aşılamada yüzde 75'i hedefliyoruz. Bunun için il genelinde bir çok merkezimiz var. Üniversite de bunlardan bir tanesi. Burada da üniversite öğrencilerini aşılıyoruz. İl genelinde bir çok aşılama merkezimiz var. Herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. 2021 eğitim döneminin başlaması ile birlikte bizde Düzce Üniversitesi içerisinde aşılama noktası oluşturduk. Öğrenciler üniversiteye gelmeye başladı. Onların gelmesi ile beraber bizim aşı çalışmalarımız da hız kazandı. Yüksek bir talep var şu anda. Öğrencileri aşılamaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
"Ders arası aşımı oldum"
Aşılama merkezinin okulda olduğunu görünce ders arasında 2. doz aşısını yaptıran Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri son sınıf öğrencisi Ahmet Faruk Tosun, "Sabah okula geldiğimde Düzce İl Sağlık Müdürlüğü'nün başlatmış olduğu aşı kampanyasını gördüm. Benimde 2. doz aşı sıramın geldiğini biliyordum. Hazır ders arasına girmişken geldim aşımı oldum" şeklinde konuştu.
Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ise öğrencilerin randevu almalarına gerek olmadığını, ders arasında hızlıca aşılarının yapılması için Üniversiteye merkez açtıklarını belirterek, aşılanan öğrencilere teşekkürlerini iletti.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Onkoloji Doktoru Nejla Demir: Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarırOnkoloji Doktoru Nejla Demir: Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır

  Tıbbi Onkoloji Doktoru Nejla Demir 01-31 Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı nedeniyle yaptığı açıklamada her 8 kadından 1 tanesinin meme kanseri riski taşıdığını bu nedenle kadınların her yıl meme kanseri nedeniyle doktora gitmeleri gerektiğini, meme kanserinde erken...

 • Son dakika haber: 56. Türk Pediatri Kongresi'nden çocuklara aşı çağrısıSon dakika haber: 56. Türk Pediatri Kongresi'nden çocuklara aşı çağrısı

  Son dakika haberleri... 56. Türk Pediatri Kongresi'nden çocuklara aşı çağrısı 56. Türk Pediatri Kongresi Başkanı Prof.Dr. Özgür Kasapçopur: 500'e yakın çocuğumuzun verilerine ulaştık, bu çocuklarımızın tümü romatizmal kronik rahatsızlığı olan çocuklardı ve 12 yaş üstünde aşılanmışlardı" -" 1 tek çocuğumuzda...

 • İSTANBUL-MS'in gelip geçici şikayetlerine dikkatİSTANBUL-MS'in gelip geçici şikayetlerine dikkat

  MS'in gözlerde bulanıklık, kolda veya bacakta uyuşukluk gibi gelip geçici olabilen belirtilerinin tanı koyma sürecinde çok önemli olduğunu söyleyen Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Emin Özcan, Kişilerin bezen şikayetleri geçtiği için doktora gitmiyor ve bu nedenle tanı gecikebildiğini.

 • Uzmanı uyardı: Gece yeme bozukluğu kadınlarda daha sık görülüyorUzmanı uyardı: Gece yeme bozukluğu kadınlarda daha sık görülüyor

  Sonbaharın gelişiyle birlikte günlerin kısalmasının gece yeme bozukluğunu tetiklediğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Pınar Çoban Çinko, "Yapılan araştırmalarda kadınların erkeklere oranla gece yeme bozukluğuna daha yatkın olduğu tespit edilmiştir.

 • Son dakika haber! Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 30 bin 862 oldu (2)Son dakika haber! Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 30 bin 862 oldu (2)

  Gelen son dakika haberlerine göre 'KIRŞEHİR MAVİ KATEGORİSİNDE'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kırşehir'de ikinci doz aşı oranının yüzde 75'in üzerine çıktığını belirterek, "Kırşehir, mavi kategorisinde.