Güzel kadın korkusu venüstrafobi nedir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Güzel kadın korkusu venüstrafobi nedir?

Çevrenizdeki güzel kadınların mutlu bir ilişkisi olmadığını, ilişkisi olanların da beraberliğinin kısa sürdüğünü görmek, sizi şaşırtıyordur. Bu durumun bir açıklaması var: venüstrafobi.

Haber: Güzel kadın korkusu venüstrafobi nedir?

Güzel kadınlar neden yalnızdır, neden aldatılır ve şaşırtıcı benzer soruların cevabı venüstrafobide gizli. Toplum içinde birçok erkekte bulunun venüstrafobi, erkeğin kendinde eksiklik hissetmesi nedeniyle partnerinden uzaklaşmasıdır.

VENÜSTRAFOBİ NEDİR?

Venüstrafobi, erkeklerin güzel kadınlarla birlikte olmak istememesi veya onları geçersiz nedenlerle terk etmesi olarak tanımlanır.

Hayatındaki kadının güzel olması nedeniyle kendisinde eksiklik hisseden erkek, saplantılı bir duygu karmaşası içine girer. Bu da güzel kadınların yalnız kalması ve aldatılması gibi sonuçları beraberinde getirir.

Erkekte oluşan yetersizlik ve özgüvensizlik duygusu, güzel kadın yerine çirkin bir kadınla evlenmeyi tercih etmesine sebep olur. Hayatına aldığı yeni kadın, genellikle erkeğin sözünü dinleyen kişilikte bir kadın olur. Rekabet duygusundan hoşlanmayan ve güzelliğin huzursuzluğa neden olabileceğini düşünen erkek, bu şekilde tercihler yapar.

VENÜSTRAFOBİ NEDEN ORTAYA ÇIKTI?

Venüstrafobinin temelinde özgüvensiz kişilik yatar. Bunun yanında toplumsal baskılar da bu soruna yol açabilir. Kişinin güvenilir ve sorunsuz bir alan oluşturma çabası yanında çekingen erkek karakteri de venüstrafobiye neden olur.

1.06.2019 08:52 [12107195]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.