Güzel kadın korkusu venüstrafobi nedir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
1.06.2019 08:52

Güzel kadın korkusu venüstrafobi nedir?

Çevrenizdeki güzel kadınların mutlu bir ilişkisi olmadığını, ilişkisi olanların da beraberliğinin kısa sürdüğünü görmek, sizi şaşırtıyordur. Bu durumun bir açıklaması var: venüstrafobi.

Haber: Güzel kadın korkusu venüstrafobi nedir?

Güzel kadınlar neden yalnızdır, neden aldatılır ve şaşırtıcı benzer soruların cevabı venüstrafobide gizli. Toplum içinde birçok erkekte bulunun venüstrafobi, erkeğin kendinde eksiklik hissetmesi nedeniyle partnerinden uzaklaşmasıdır.

VENÜSTRAFOBİ NEDİR?

Venüstrafobi, erkeklerin güzel kadınlarla birlikte olmak istememesi veya onları geçersiz nedenlerle terk etmesi olarak tanımlanır.

Hayatındaki kadının güzel olması nedeniyle kendisinde eksiklik hisseden erkek, saplantılı bir duygu karmaşası içine girer. Bu da güzel kadınların yalnız kalması ve aldatılması gibi sonuçları beraberinde getirir.

Erkekte oluşan yetersizlik ve özgüvensizlik duygusu, güzel kadın yerine çirkin bir kadınla evlenmeyi tercih etmesine sebep olur. Hayatına aldığı yeni kadın, genellikle erkeğin sözünü dinleyen kişilikte bir kadın olur. Rekabet duygusundan hoşlanmayan ve güzelliğin huzursuzluğa neden olabileceğini düşünen erkek, bu şekilde tercihler yapar.

VENÜSTRAFOBİ NEDEN ORTAYA ÇIKTI?

Venüstrafobinin temelinde özgüvensiz kişilik yatar. Bunun yanında toplumsal baskılar da bu soruna yol açabilir. Kişinin güvenilir ve sorunsuz bir alan oluşturma çabası yanında çekingen erkek karakteri de venüstrafobiye neden olur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'