Güzel Görünmek için Tüyolar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
1.02.2019 08:55

Güzel Görünmek için Tüyolar

Makyaj, giysi ve saç tüyoları ile olduğunuzdan daha güzel görünebilirsiniz.

Haber: Güzel Görünmek için Tüyolar

YAKIŞAN RENKLERİ TERCİH EDİN

Renk uyumu, kişiden kişiye farklılık gösterir. Esmer kadınların göz ve saç rengi koyu olduğu için kıyafetlerinde koyu renk kıyafetler tercih etmelidir. Esmerler, kıyafet kombinlerinde uçuk bordo ve kahverengi tonları kombinleyebilirler. Açık ten rengi olan kadınlar ise kıyafet kombinlerinde koyu renk ve pastel tonları tercih etmelidir.

YÜZ YAPINIZA UYGUN SAÇ MODELİ TERCİH EDİN

Yüzünüz kare şekildeyse küt saç tipi seçmeniz doğru olacaktır. Eğer yüzünüz yuvarlaksa ortadan ayrılmış saç modeli doğru tercih olacaktır. Üçgen yüz şekilli kadınlar katlı kesim yaptırmalıdır. Yanak kısımlarına denk gelen kısımlarda saçları hacimli gösterecek şekilde kesim yaptırmaları gerekir.

TENİNİZLE UYUMLU MAKYAJ

Esmer tenliyseniz kahverengi ve bordo tonlarda makyaj yapmalısınız. Beyaz tenliyseniz bu durumda pembe tonları tercih etmek doğru olacaktır. Dudaklarınız inceyse dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak kalemiyle çerçeve yaptıktan sonra rujunuzu sürün. İri gözlüyseniz, hafif makyaj yapın. Küçük gözlüyseniz, iri gösterecek şekilde makyaj yapın. Kirpikleri de ihmal etmeyin. Rimelle belirgin hale getirin ve kıvırın.

KUSURLARI SAKLAYIN

Modayı takip etmek sizi güzel yapmaz; modayı takip eden biri yapar. Vücudunuzun şekline göre kıyafet kombinlerini düzenlemelisiniz. Örneğin armut vücut tipi bir kadınsanız taytın üzerine tunik giyerek dengeli bir kıyafet kombinine sahip olabilirsiniz. Kiloluysanız çok açık tonda kıyafetler giymeniz doğru olmayacaktır. Ayak bileği kalın olan kadınlar kış mevsiminde çizme veya bot tercih etmelidir. Yazın da maksi etek ve pantolonları tercih etmelidir. Bacaklarınız kalınsa bu durumda elbiseniz ya da eteğiniz bacaklarınızın enince olduğu kısımda bitmelidir.

SAÇ RENGİ VE TEN RENGİNDE UYUMU YAKALAYIN

Esmerseniz saç renginizi bakır tonlarda seçmelisiniz. Çok beyaz tene sahipseniz bu durumda saç renginizi koyu tonlarda seçmelisiniz. Bu tercih size yakışacaktır ama yüzünüzü biraz renklendirmeniz gerektiğini de unutmayın.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03