Günlük Çay İçme Limiti Kaç Bardaktır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Günlük Çay İçme Limiti Kaç Bardaktır?

Günde kaç bardak çay içiyorsunuz? Çay tüketimini bardakla değil demlikle ifade ediyorsanız, haberimize bir göz atmanızda fayda var.

Haber: Günlük Çay İçme Limiti Kaç Bardaktır?

Bir bardak çayın yanında simit ve biraz da sohbet varsa bu keyfin yerini hiçbir şey tutmaz. Ancak her güzel şeyin olduğu gibi bunun da bir bir sınırı var. Günlük 6 bardaktan fazlası zararlı.

LİMİTİ AŞMAYIN

Günlük kafein alımı 300-400 mg arası olmalıdır. Bir fincan çayın 20-110 mg arası kafein içerdiği düşünüldüğünde günlük çay içme limitinizin 3 fincan olduğu ortaya çıkıyor. Bu ölçüyü bardak ile ifade edersek 6 çay bardağı olarak ifade edebiliriz. Eğer Türk kahvesi ve diğer kafeinli içeceklerden tüketiyorsanız, bu ölçüyü dengede tutmalısınız. Aksi halde çayın sağlıksız yüzü ile karşılaşabilirsiniz.

ÇAYIN ZARARLARI

Kalp çarpıntısı, ishal, mide bulantısı, uykusuzluk, böbrek sorunları, gebe kalmada zorluk, kabızlık, yemek borusu kanseri, ödem.

ÇAYIN YARARLARI

Çay güçlü bir antioksidandır. Dikkati artırır. Kalp sağlığını destekler. Diyabetle mücadele eder. Parkinson hastalığına iyi gelir.

8.4.2019 14:58 [11928928]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.