Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu Haberi - yenikadin.com
3.03.2021 15:23

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Sabahları güne başlama şekliniz tüm günün enerjisini etkileyebilir. Hayatın tüm getirilerine rağmen bir günü olduğundan daha iyi hale getirmek için o günün sabahında kendinizi buna hazırlayabilirsiniz. Aşağıda sıralanan basit yöntemlerle siz de modunuzu yükseltin.

Haber: Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Geç saatte yemek yemeyin

Hafif ve daha mutlu uyanmak için gece yemeklerinin bırakılması gerekiyor. Gece yemeğinden dolayı sabahları hissedeceğiniz şişkinlik tüm günün enerjisini etkileyecek kadar rahatsız edebilir.

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Geceden hazırlık yapın

Ertesi günün sabahı yapacağınız şeyleri geceden halletmek size sabahları daha fazla zaman kazandırabilir. Çantanızı hazırlamak, evi toparlamak, giyeceğiniz kıyafetleri ve aksesuarları geceden belirlemek sabahları stres olmanızı önleyebilir. Sabah enerjinizi bunlara harcamak yerine daha keyifli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Seçilecek alarm sesi çok önemli

Gözlerimizi aralayıp güne başladığımız ilk dakikalarda duyduğumuz ses o anın enerjisini etkileyebilir. Sizi mutlu eden ve enerji veren bir alarm müziği seçerseniz güne daha pozitif başlayabilirsiniz.

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Kahvaltıyı atlamayın

Sağlıklı beslenmek ve hissetmek için sabah kahvaltıları çok önemlidir. Güne daha zinde başlamak için atlanmaması gereken bir öğün olan kahvaltı sizi daha mutlu hissettirebilir. Aceleniz olsa bile ufak bir şeyler atıştırmak olumlu sonuçlar doğurur ve günün devamında daha mutlu hissetmenizi sağlar.

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Esneme hareketleri yapın

Bütün gece hareketsiz kalan vücudumuz sabahları kendine gelmek için esneme hareketlerine ihtiyaç duyar. Kasların açılması için yapacağınız hareketler daha enerjik ve mutlu hissetmenize neden olacaktır.

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

Kendinizi motive edin

Tüm gün çalışacak olma fikri sabah enerjinizi ve mutluluğunuzu etkileyebilir. Ama kendiniz için küçük motivasyonlar belirleyebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla içeceğiniz öğle kahvesinin planı yada akşam işten sonra buluştuğunuz sevdiklerinizle yenilecek bir akşam yemeği tüm günü daha motive geçirmenize sebep olabilir.

Güne mutlu başlamanın 6 farklı yolu


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kabus geri döndü, öldürücülüğü Covid'den yüksekKabus geri döndü, öldürücülüğü Covid'den yüksek

  Kabus geri döndü, öldürücülüğü Covid'den yüksek Öldürücülüğü Covid-19'dan daha yüksek olan KKKA Sivas'ta 3 can aldı, KKKA hastalığı taşıyan keneler Batı'ya doğru yayılıyor Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Bulaşıcı Hastalıklar...

 • Prof.Dr. Mehmet Ceyhan'dan endişe veren uyarı: Tedbirler arasında ters tepebilecekler varProf.Dr. Mehmet Ceyhan'dan endişe veren uyarı: Tedbirler arasında ters tepebilecekler var

  Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Şu anda tedbirler, hastalığı kontrol etme açısından aşılamadan daha önemli. Aşılamada, etkiyi yüzde 70-75 aşıladığınızda görüyorsunuz" açıklamasını yaptı. Öte yandan 1 Haziran'a kadar uygulanacak tedbirleri çok etkili bulmadığını söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, "Eğer dikkatli davranmazsak bu kazanımları kaybedebiliriz. Kısa sürede birkaç haftada vakalar tekrar artmaya başlar.'' dedi.

 • Karantinada olması gereken kişi hasta ziyaretine giderken yakalandıKarantinada olması gereken kişi hasta ziyaretine giderken yakalandı

  Karantinada olması gereken kişi hasta ziyaretine giderken yakalandı Kırklareli'nde korona virüs mücadelesi kapsamında karantinada olması gereken kişi, hastanede tedavi gören yakınını ziyaret etmeye giderken trafik uygulamasında yakalandı.

 • PROF. DR. ÇETİN KKKA AŞISI, KORONAVİRÜS NEDENİYLE İKİNCİ PLANDA KALDIPROF. DR. ÇETİN KKKA AŞISI, KORONAVİRÜS NEDENİYLE İKİNCİ PLANDA KALDI

  SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, havaların ısınmasıyla yeniden ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı için başlatılan aşı çalışmalarının, dünya genelinde bütün dikkatlerin koronavirüs üzerinde yoğunlaşması nedeni ile ikinci planda...

 • Şanlıurfa'da Covid-19 aşılarını yaptıran yaşlılar normal hayata döndüŞanlıurfa'da Covid-19 aşılarını yaptıran yaşlılar normal hayata döndü

  Şanlıurfa'da Covid-19 aşılarını yaptıran yaşlılar normal hayata döndü Yaşlılar gezmenin keyfini çıkardı Şanlıurfa'da kontrollü normalleşme genelgesi kapsamında iki doz aşısını yaptıran yaşlılar, kısıtlamadan muaf olarak 15 ay sonra normal hayata geri döndü.