Gündelik Dertlerin Hayatımızı Etkilemesini Nasıl Engelleriz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Gündelik Dertlerin Hayatımızı Etkilemesini Nasıl Engelleriz?

Üzüldüğünüz ve kendinize hayatı zehir ettiğiniz durumlar, buna gerçekten değiyor mu?

Haber: Gündelik Dertlerin Hayatımızı Etkilemesini Nasıl Engelleriz?

Evet, hayat her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Kurduğumuz planlar altüst olabiliyor, verdiğimiz emekler boşa çıkabiliyor, yürüdüğümüz yollarda ayağımıza taşlar değebiliyor. Ancak bunların ne kadarı hayatımızın tamamını etkiliyor?

İş yerinde patrondan azar işittiniz, hazırladığınız sunum beğenilmedi, yemeğin dibi tuttu, eve dönerken trafik kilitlendi,eşinizle tartıştınız, istediğiniz elbisenin uygun bedenini bulamadınız, tatile çıkamadınız, biraz kilo aldınız, ay sonu gelmeden elinizdeki para bitti, sınavınız kötü geçti, yapmanız gereken işlerinizi yetiştiremediniz vs vs...

Hepimizin karşılaştığı bu sorunlar aslında çok küçük olsa da bazılarımızı derinden etkileyerek hayattan soğutabiliyor. Ancak bilmemiz gerekir ki, hayatı zehir eden problemlerin çoğu aslında gündelik dertler ve çözümleri de çok basit.

Yaşadığımız hayat o kadar değerli ve özel ki, hiç bir anını gereksiz sıkıntılara teslim etmemek gerek. Bunun için de cevaplamanız gereken tek bir soru var!

1 gün, 1 ay ya da 1 yıl sonra da önemli olacak mı?

Şu an dert ettiğiniz, üzüldüğünüz, kaygılandığınız şeyleri belirleyin. Hepsini tek tek önünüze serin ve bunların bir süre sonra sizin için gerçekten bir önemi olup olmayacağını, ilerideki hayatınıza etki edip etmeyeceğini düşünün. Sizin hayatınızın seyrini değiştirecek mi, yoksa hafızanızdan silinip gidecek mi? Bunu yaparken geçmiş tecrübelerinizi de dikkate alabilirsiniz.

Eminim zamanında çok üzüldüğünüz, ama sonrasında "Ben kendimi bunun için mi harap etmişim, aslında ne kadar da önemsizmiş" dediğiniz çok durum vardır. İşte tüm çabamız kendimize bu cümleleri tekrarlamamak için...

Bu yöntem gerçekten çok ama çok etkili. Canınızı sıkan şeylerin çoğu anlık yada kısa süre sonra unutup gideceğiniz şeyler olabilir. Büyük sorunlar da erken davranarak yapacağınız iyileştirmelerle uçup gidebilir.

Hayatınızda hiç bir iz bırakmayacak durumlar için üzülmeye, dert etmeye, uykusuz geçireceğiniz gecelere gerçekten değer mi?

O yüzden durun; sakinleşin, düşünün, yaşadığınız şeylere uzaktan bakın ve ona göre değerlendirin. Derin bir nefes alın yaşamaya kaldığınız yerden devam edin...

13.7.2018 12:10 [11044862]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.