Göğüslerin Sarkması Nasıl Engellenir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Göğüslerin Sarkması Nasıl Engellenir?

Hem estetik hem de sağlık açısından kadınların en büyük problemlerinden olan göğüs sarkması, alınacak bazı önlemlerle engellenebilir.

Haber: Göğüslerin Sarkması Nasıl Engellenir?

Yaşın ilerlemesi, emzirme, hormonel değişimler ve yanlış sutyen seçimi gibi faktörler sebebiyle kadınların göğüslerinde sarkma meydana gelebilir.

Göğüsler sarktıktan sonra eski haline gelmesi çok zor olsa da, erken evrelerde alacağınız önlemler ile göğüslerinizin dik ve sıkı olmasını sağlayabilirsiniz.

Soğuk-Sıcak Duş

Duş alırken göğüslerinize önce sıcak sonra da soğuk su tutun. Bu işlemi her banyoda birkaç kez tekrar tekrarların. Bu uygulama şok etkisi yaratacak ve kan dolaşımınızı hızlandıracaktır.

Şınav Çekin

Kaslarınızın güçsüz olması göğüslerinizin sarkma sürecini hızlandırır. Bu bölgedeki kasları çalıştıracak en etkili spor ise şınav çekmektir. Başlarda zorlansanız bile egzersizlerinizi sakın ihmal etmeyin.

Masaj Yapın

Sevdiğiniz ve cildinize alerji yapmayan bir yağ ile göğüslerinizi yağlayın. Dairesel hareketler ile yoğurur gibi göğüslerinize masaj uygulayın. Yağın besleyici özelliği ile deriniz iyileşme gösterirken bir yandan da sarkıklığın önüne geçmiş olursunuz.

Doğru Sutyeni Seçin

Göğüs sarkmasının bir nedeni de yanlış sutyen seçimidir. Göğüs sağlığınızı korumak için doğal kumaşlardan yapılmış, hava alan ve ölçülerinize uygun, çok sıkı ya da gevşek olmayan sutyenler seçmelisiniz.

17.2.2018 13:00 [10574433]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.