Göbek Eriten Baharatlar Haberi - yenikadin.com
7.02.2019 13:54

Göbek Eriten Baharatlar

Bel bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçi olanlar daha ince bir bel için göbek eriten baharatları kullanabilirler.

Haber: Göbek Eriten Baharatlar

ZENCEFİL

Mide rahatsızlıklarında tedavi edici özelliği olan zencefil, kilo vermeye de yardımcı oluyor. İçinde metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan kapsaisin maddesi bulunan zencefil, kalori yakmayı sağlıyor.

PUL BİBER

Kapsaisin maddesi barındıran pul biber, negatif enerji dengesi artmış yağ oksidasyonunu artırmakta ve yağ yakımını teşvik etmektedir.

MAYDANOZ

Maydanozdaki antioksidanın karaciğer metabolizmasını hızlandırıcı etkisi olduğu biliniyor. Karaciğerin düzenli çalışmasını sağlayan maydanoz dolaylı yoldan tüm vücudun sağlık ve hızlı şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Böylece kilo alımına mani olmaktadır.

KIRMIZI BİBER

Kalori yakmaya yardım eden kırmızı biber, aynı zamanda iştahı keserek kilo almayı engeller.

SARIMSAK

Doğal antibiyotik ve antienflamatuar olan sarımsağın, bu özelliklerinin yanında yağ yakıcı özelliği de vardır.

HARDAL

Metabolizmayı güçlendirici etkisi olan hardal, melatonin hormonu barındırır. Bu hormon sayesindekilo kontrolünü sağlayan, kalori yakan yağ grubu hücrelerini uyarır.

BİBERİYE

Karnosik asit içeren biberiye, kan şekeri seviyesini düşürerek kilo alımını belirli oranda engeller.

TARÇIN

Tarçın glikoz hareketine yardım eder. Böylece yağ depolama hormonu, insülini engelleyerek kilo kontrolü sağlar. Tarçın ayrıca iştah kesici özelliği ile kilo kontrolü sağlamaktadır.

KARABİBER

Karabiberin etkin maddesi olan pipelinenin yağ yakıcı gücü ortaya konulmuştur. Pipeline, yağı kontrol altında tutmaya yararken, yağ hücrelerinin biçimlenmesini de önler.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19 - 25 Ekim haftasında burçları neler bekliyor?

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  nadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.

 • Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?

  Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor. Bu duruma bir de mevsim geçişleri ilişkili ruhsal dalgalanmaların da eklenmesi kaş dökülmesi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor.

 • Dış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirtiDış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirti

  Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın bir kadının rahminin dışında, karnının başka bir yerinde büyümesidir. Bu durum hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir ve tıbbi müdahaleyi gerektirir.