Giysilerdeki Ütü Lekesine Zahmetsiz Çözüm Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Giysilerdeki Ütü Lekesine Zahmetsiz Çözüm

Ütünüzün tabanına yapışan lekelerden kurtulmak için altını tuz ve sirke ile silebilirsiniz.

Haber: Giysilerdeki Ütü Lekesine Zahmetsiz Çözüm

Giysilerinizi ütülerken, ütünün üzerine bıraktığı leke ve izlerden şikayetçiyseniz siz de basit yöntemlerle sorunu kökten çözebilirsiniz.

Ütünün altına yapışan kalıntıların giysilerinize geçerek iz yapmaması için; bir gazete parçasının üzerine tuz dökün. Sıcak ütü ile tuz iyice bastırarak, 5 dakika ütüleyin. Tuzun parçacıklı yapısı ütünün üzerinde kalan yapışkan maddeleri temizleyecektir.

Bir diğer pratik çözüm ise sirkeye batırılan bez ile sıcak ütünün altı ovulmasıdır. Sirkeli bez, ütü masasına serilerek giysi ütüler gibi ütülenebilir. Bu yöntemle ütünüzün tabanı kısa sürede temizlenecek ve giysileriniz üzerinde leke bırakmayacaktır.
20.3.2017 17:48 [9397943]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Adet Sancılarına İyi Gelecek Çareler
  Adet Sancılarına İyi Gelecek Çareler

  Adet sancıları, çoğu kadın için korkulu bir rüyadır. Her ay yaşanan hormonal değişiklikler nedeniyle kadınlar stres altına girer. Her ay adet döneminde, yaşanan ağrı ve duygu değişikliklerine iyi gelecek neyse ki evde uygulayabileceğiniz bazı çözümler var. İşte adet sancılarına iyi gelecek o çareler..

  1 saat önce..
 • Köpeğiniz İçin 5 Sağlıklı Atıştırmalık
  Köpeğiniz İçin 5 Sağlıklı Atıştırmalık

  Yemekler, insanlar arasında olduğu kadar, köpekler arasında da oldukça popülerdir. Tüylü dostlarınıza onlar için faydalı ödül mamaları vermek istemez misiniz?

  17.1.2018 18:15
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir?
  Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir?

  Halk arasında “takıntı” olarak bilinen “obsesif kompulsif bozukluk” aslında nedir?

  17.1.2018 18:15
 • Saç Boyasının Akmasının Sebepleri Nelerdir?
  Saç Boyasının Akmasının Sebepleri Nelerdir?

  Saçlar, boyandığı ilk gün oldukça ışıltılı ve canlıdır. Ancak bir süre sonra bu etki kaybolur. Boya akar ve geriye ilk renkten eser kalmaz. Saçları sık sık boyamak, saçlara zarar verebildiği için en iyi çözüm saçın rengini kaybetmesini engellemektir.

  17.1.2018 18:15
 • Bu Bakterilerden Canlı Şekilde Dövme Yapılıyor
  Bu Bakterilerden Canlı Şekilde Dövme Yapılıyor

  Herkesin vücudunun herhangi bir noktasına yaptırdığı veya henüz yaptırmadıysa da mutlaka yaptırmak istediği bir dövme olmuştur. Dövmenin bildiğimiz boya, iğne gibi malzemelerinin dışında bambaşka bir yöntemi daha var: Canlı bakterilerden yapılan ve renk değiştirebilen dövme.

  17.1.2018 18:00