Giysi ve Mobilyalardaki Tüyler Nasıl Temizlenir? Haberi - yenikadin.com
7.02.2019 14:18

Giysi ve Mobilyalardaki Tüyler Nasıl Temizlenir?

Evcil hayvanlarınızdan ya da farklı nedenlerden dolayı yüzeylerinde kıl biriken giysi ve mobilyalarınızı temizlemek için pratik yollara başvurabilirsiniz.

Haber: Giysi ve Mobilyalardaki Tüyler Nasıl Temizlenir?

KIYAFETLER

Çamaşır makinesinde: Kıl olan giysileri çamaşır makinesine atmadan önce silkeleyin. ½ bardak beyaz sirkeyi yıkama suyuna ilave edin. Sirkenin etkisiyle lifler gevşeyecek ve kıllar kıyafetten ayrılacaktır. Kıyafetinizi kurutma makinesine koymadan önce tekrar silkelemenizde var.

Kurutma makinesi: Çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırlarınızı kurutma makinesine koyun. Kurutma makinesinin içine tenis toplarını da koyun. Makineyi ısısı olmadan 10 dakika boyunca çalıştırın. Kıyafetleriniz kıllardan arınacaktır.

Fırça veya keçe: Giysilerinizden kılları temizlemek için elektrik süpürgesi kullanmayın. Bu, kılların uçuşmasına neden olacaktır. Saçı çekecek bir fırça veya elektrostatik bir bezle kaplanmış bir fırça kullanabilirsiniz.

MOBİLYALAR

Tüy toplama rulosu kullanarak mobilyalarınızın üzerindeki kılları toplayabilirsiniz.

HALILAR

Halınıza karbonat serpin. Elektrikli süpürge ileri geri hareketlerle süpürün. Yöntemin çok etkili olduğunu göreceksiniz. Halıların özellikle kenar kısımları çok kıl toplar.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.