Giysi Dolabınızı Düzenlemenizi Sağlayacak 3 Pratik Metot Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Giysi Dolabınızı Düzenlemenizi Sağlayacak 3 Pratik Metot

Dolabınızda atmaya kıyamadığınız, gün gelir lazım olur dediğiniz, çok para verdiğinizi düşünüp vedalaşamadığınız yığınla parça mı var? Yerinizden, zamanınızdan ve düzeninizden çalan fazla kıyafetlerden kurtulmak için gardırop detoksu yapabilirsiniz.

Haber: Giysi Dolabınızı Düzenlemenizi Sağlayacak 3 Pratik Metot

Gardırop detoksu yapmak kulağa zor gibi gelse de, üç pratik metotla fazla kıyafetlerden kolayca kurtulmak mümkün.

İşe dolabı boşaltmakla başlayın

Giysi dolabı düzenleme işi için birkaç güne ihtiyacınız olacak. Bunun için en uygun zaman hafta sonu ya da evde geçirdiğiniz herhangi bir tatil zamanı olabilir. Öncelikle giysi dolabı ve şifonyer gibi depolama alanlarında ne kadar kıyafetiniz varsa hepsini dışarı çıkarın. Kıyafetlerinizi görebilmek için geniş bir alan, askılık ve yatak üstünü kullanabilirsiniz. Giysileri elemek için 3 kutuya ihtiyacınız var. Kutu metodu giysi ayıklamak için oldukça etkili bir yöntemdir.

İlk kutuya her zaman kullandığınız ve sevdiğiniz giysileri koyun. İkinci kutuya eskimiş, yıpranmış ya da modası geçmiş kıyafetlerinizi atın. Bu kutu içinde giyilebilir durumda olanları ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilirsiniz. Üçüncü kutuya ise emin olamadığınız, bedeninize uymayan ya da giymek için uygun zamanı beklediğiniz ama uzun süredir giyilmeyen kıyafetlerinizi koyabilirsiniz.

İlk koli içindeki kıyafetleri düzenleyerek dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Kutu metodunda, sona karar verilmesi gereken tek bir koli kalır. Bunun için ekstra birkaç saat ya da güne ihtiyacınız varsa acele etmeyin.

Giysi elemek için kendinize sorular sorun

Giysileri ve aksesuarları elemek için atmak, bağışlamak ya da dolaba kaldırmak şeklinde üç seçeneğiniz var.

Bunu yapabilmek için kendinize şu soruları sorun.

Bu kıyafeti geçen sene giydim mi?
Bunu gelecek sene giymeyi düşünüyor muyum?
Şimdi alışveriş yapsam bu kıyafeti tekrar alır mıyım?
Yerim olmasaydı bundan vazgeçer miydim?
Bu sorulara vereceğiniz cevaplar, o giysiden vazgeçip vazgeçmeyeceğinizi size söyleyecektir.
Trendleri takip edenler için giysi dolabı düzenlemeModaya uygun giyinmeye özen gösteren, stil sahibi kişiler her zaman daha fazla alışveriş yaparlar. Her sezon değişen trendlerle birlikte dolaplarına yeni parçalar eklerler. Siz de onlardan biriyseniz dolabınızı düzenlemek için moda stilisti Laurel Kinney'in tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. Kıyafetleriniz içinde eleme yaparken mutlaka sahip olunması gereken, iyi durumdaki basic parçaları bir kenara ayırın.

Geri kalan giysiler içinde kendinize şu soruları sorabilirsiniz.

Bu giysi benim vücut tipime uyuyor mu?

Kıyafet stilimi yansıtıyor mu?

Diğer kıyafet ve aksesuarlarımla kombinleyebilir miyim?

Vazgeçemeyecek kadar güzel mi? Eğer değilse neden hala dolabımda duruyor?

Çoğu zaman bir giysi bizi yansıtmasa da anlık beğenilerle onu satın alırız. Bazen de tek başına harika olan bir bluzu hiçbir şekilde diğer kıyafetlerimizle uyduramayız. Bunun gibi, yukarıdaki sorulara verdiğiniz çoğunluklu hayır cevabı, o giysilerin vazgeçilebilir olduğunu görmenize yardımcı olacaktır.


25.9.2018 20:19 [11269429]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 11/ Süpürge Yeni çözümler arayabiliriz.

  12.11.2018 18:15
 • Prematüre Bebek Bakımında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
  Prematüre Bebek Bakımında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

  17 Kasım Dünya Prematüre Günü öncesinde prematüre ebeveynlerinin yaşadıklarına dikkat çeken Prima Uzman Kurulu Üyesi Uzman Psikolog Yeşim Çaylaklı, mutlu annelerin mutlu bebekleri olacağından yola çıkarak prematüre ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunuyor.

  12.11.2018 18:15
 • Epizyotomi Nedir? Neden Yapılır?
  Epizyotomi Nedir? Neden Yapılır?

  Epizyotomi doğum dikişleri olarak bilinmektedir. Bu yüzden dokum dikişleri, doğum öncesinde ve sonrasında birçok annenin korkutuğu bir durumdur. Peki, epizyotomi nedir? Epizyotomi nasıl yapılır? Epizyotomi neden yapılır? Epizyotomi olmadan doğum yapılabilir mi?Epizyotomi dikişi nasıl atılır? İşte epizyotomi hakkında tüm bilgiler...

  12.11.2018 18:15
 • Ciddi Düşünceler İçindeyiz
  Ciddi Düşünceler İçindeyiz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Oğlak burcunda ilerleyen Ay akşam saatlerinde Pluton’la yan yana geliyor.

  12.11.2018 18:00
 • İran Pilavı Nasıl Yapılır?
  İran Pilavı Nasıl Yapılır?

  Farklı pilav tarifi arayanlar ve sıradan pilavlardan sıkılanlar için iran pilavı tarifi paylaşıyoruz. Asya topraklarındaki sofraların ayrılmaz parçası olan pilav, bu kez iran usulüyle karşınıza çıkıyor. Peki, iran pilavı nasıl yapılır? İşte iran pilavı tarifi...

  12.11.2018 13:30