Gelinlik nasıl seçilir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
20.09.2019 14:53

Gelinlik nasıl seçilir?

Düğün konseptini tasarlamaya başlamadan önce gelinliği seçmelisiniz. Çünkü diğer tüm unsurlar gelinliği tamamlayacak dekor olacak, esas özne olan gelinliğin tamamlayıcı öğeleri olacaktır.

Haber: Gelinlik nasıl seçilir?

Düğün hazırlıklarında en kafa karıştırıcı konulardan olan gelinlik seçimi, düğün konsepti için çok önemli bir detaydır. Doğru şekilde gelinlik seçerek düğün konseptini tamamlayabilirsiniz.

SIKI BİR ARAŞTIRMA YAPIN

Gelinlik seçmeden önce gelinlik seçmek için kendinize havuz oluşturun. Bunun için aylar öncesinden hazırlık yapmalı, sanal ortamdan ve mağazalardan incelemeler yaparak doğru zamanlama planı yapmalısınız.

DENEYİN

Beğendiğiniz modelleri deneyin ve küçük provalar yapın. Bir modeli en kadar beğenirseniz benin deneme yapmadan alışveriş yapmayın.

DÜĞÜN KONSEPTİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN

Gelinlik seçerken düğün konseptinin genel tasarımını göz önünde bulundurun. Kır düğünü, sahil ya da salon düğünü gibi ortamlara göre uyumlu modeli seçmelisiniz.

RAHAT MISINIZ?

Prova sırasında sadece gelinliğin tasarımını değil konforunu da deneyin. Gelinliğin içinde rahat olduğunuzdan emin olduktan sonra alışveriş yapabilirsiniz.

ELEŞTİRİYE AÇIK OLUN

Gelinlik seçerken satış danışmanının yorumlarını değerlendirin. Bazı fikirleri örtüşmese de bu işin uzmanının görüşleri sizin için yol gösterici olacaktır.

SEÇMEYE AZ KİŞİYLE GİDİN

Gelinlik seçiminde kafanızın karışmasını istemiyorsanız, gelinlik seçmeye az kişiyle gidin. Çok kişiyle gitmeniz halinde karar vermeniz bir hayli zorlaşacaktır.

SABAH SAATLERİNİ TERCİH

Gelinlik provası için sabah saatlerine randevu alın. İleri saatlerde gitmeniz halinde gelinlik seçmeye diğer müşteriler nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz.Yeni Moda Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.