Geçmişi Nasıl Terk Edersiniz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Geçmişi Nasıl Terk Edersiniz?

Artık fiziksel hastalıkların ve ruhsal problemlerin hızla arttığı bir çağda yaşıyoruz. İletişim sorunları, korkular, fobiler, ikili ilişkilerde derin uyuşmazlıklar, tıkanmışlık hissi, tükenmişlik sendromu en çok gündeme gelen sorunlar oldu.

Haber: Geçmişi Nasıl Terk Edersiniz?


Bioenerji uzmanı Kemale İbrahimova, birçok insanın farkında ya da farkında olmadan  geçmişte yaşadığını, özgüvenini tamaman kaybettiğini, yaşamsal enerjisini tükettiğini, dolayısıyla doğru kararlar veremediğini söylüyor. Çocuklukta yaşanan travma ve olumsuzlukların bilinçaltında negatif bir kayıda yol açtığını ve bu negatif kayıtların yetişkin dönemde hayatı her anlamda etkilediğini vurguluyor. "Virüsün  bilgisayardaki dosyaları bozması gibi bedendeki hücreleri bile etkiliyor bu durum, bütün hayatta tıkanmalara yol açıyor. Eski yaşanmışlardan gelen bu kayıtlar temizlenince, yani geçmişi terk ettiğinizde şimdiki hayattaki istenmeyen olgular da iyileşiyor" diyor.

Türkiye'de uygulayan tek uzman

Ünlü Rus Psikolog Konstantin Dovlatov, alternatif tedavi yöntemleriyle hastalarını sağaltıyor. Rusya'nın tanınmış yaşam koçu ve psikoterapi uzmanı, "Ruhsal integrasyonika" adını verdiği bir tedavi sisteminin kurucularından. Ayrıca, dünyanın her yerinden gelen terapi ve bioenerji uzmanlarını eğitiyor. Şimdiye kadar 600  dolayında uzman, Dovlatov'un kurduğu okula devam etti ve sistemi öğrendi. Kemale İbrahimova da Dovlatov'un okulunda eğitim aldı. Bu yöntemi Türkiye'de danışanlarına uygulayan  tek uzman.   

Geçmişe yapışmayı bırakıp, güncellemeler için zihinde yer açmak  gerektiğine vurgu yapıyor İbrahimova. Uyguladığı sistemle kişinin kendisinin ve ailesinin geçmişindeki tüm kayıtlar taranıyor. Hayatınızdaki çok üzücü kazalar, aileyi etkileyen ve "uğursuzluk" denilen gizemli dönemler, ihanetler, trajediler, herşeyi ama herşeyi  bilinçaltında gizleyen bir zihin, günlük hayattaki yaşam enerjisini bloke ediyor, etkisizleştiriyor.  

'Güçlü kadın zayıf erkeği çekiyor!'

"Algısal bir filtremiz var, sadece görmeye hazır olduğumuzu görüyoruz. Eğer güçlü bir kadın iseniz, enteresandır ki  sadece zayıf  erkekleri görürsünüz, ona aşık  olursunuz" diyor Bioenerji Uzmanı. Bilinçaltının beynimizin bizi korumak için oluşturduğu "programlanmış bir organizasyon" olduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor: "Bilinçaltı bütün yaşantıları kaydeder. Bunlara benzer bir olay yaşadığımızda bilinçsiz olarak kendimizi suçlar ve üzülürüz. Bizi aslında bilinçaltımız yönetiyor. Tüm  kayıtlı olumsuz yaşanmışlıklar, kötü aile deneyleri zihinde kaldıkça  duygularda öyle bir sıkışıklık  oluşturur ki, durum vahim hale gelebilir." 

Geçmişteki 'aile laneti' kişinin yaşamsal enerjisini hırpalıyor

Kişiler bunalımlı dönemleri genellikle "hayatın stresi" şeklinde  algılıyor. Oysa hepsi bilinçaltına  atılan atılan kayıtların eseri. İbrahimova bugün bazı insanların yaşadığı  başarızlıkların ve mutsuzlukların, güvensizliklerin, zihnin bir veya iki kuşak gerideki kayıtlarında yer alan "aile laneti"nin eseri olabildiğini de söylüyor. Hatta aileye, kişinin kendisine yapılan büyülerin, bir kıskanç kişiliğin fırlattığı haset dolu bir bakışının bile insanın normal hayatına mutlu olarak devam etmesinde sorun yaratabildiğini belirtiyor. Bütün bu sıradışı konumlanmayı yok edebilmek, normalleştirmek için bilinçaltında var olan ve kişide iz bırakan yaşanmışlıkları tespit etmek, "Ruhsal integrasyonika" tekniğiyle ortadan kaldırmak mümkün. 

 

'Yüzde  95 onun  etkisi altındayız'

İbrahimova'ya göre, çocuklukta yaşanan üzücü, kırıcı olaylar kişiyi yetişkinlikte aşırı kırılgan bir hale getiriyor. ya da saldırgan öfkeli yapabiliyor. Yani, şimdiki  davranışımızın çoğunun, duygularımızın, tepkilerin, eylemlerimizin ve kararlarımızın yüzde 95'i bilinçaltının etkisinde uzmanın verdiği bilgilere göre; "Bilinçaltı akıl, hayat için biriktirdiğimiz tüm hatıraları ve davranış kalıplarını saklayan çok güçlü bir bilgisayar gibi" yorumunda bulunan uzman şu açıklamayı yapıyor:  

'Bu kötücül çağda manevi kalkan şart'

"Kendinizi nasıl temizleyeceğinizi, eski yıkıcı enerjilerden (hatta nazarlardan bile) nasıl kurtulacağınızı ve özgürlüğü nasıl hissedeceğinizi öğrenmek mümkün. Küçük çocukların bile tecavüz edip  öldürüldüğü, insanların birbirini hiç düşünmeden kıydığı bu çağda bir  manevi koruma kalkanı gerekir. Dünyada bu sistemden faydalanan çok uzman var. Türkiye'de sadece ben uyguluyorum. Ancak geçmiş programların bilinçaltında gizlenmiş kalıntılarında  temizlik son aşama değildir. Temizlenen zihin ve bedeni mis gibi enerjilerle doldurmak ve onu tahrip etmemek gerekir. Yaşamda kötüyü çekmemek üzere donanmış bir bedenle mutlu olmak da, başarılı olmak da çok kolay"
.Kaynak: Pembenar

3.8.2018 18:45 [11112839]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  10.12.2018 16:43
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  10.12.2018 16:43
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  10.12.2018 16:43
 • Kelimelerin Gücünü Keşfet
  Kelimelerin Gücünü Keşfet

  İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

  10.12.2018 14:34
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58