Geçen seneden kalan güneş kremi kullanılır mı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Geçen seneden kalan güneş kremi kullanılır mı?

Tatil bavulunuzu hazırladınız. Gerekli tüm malzemeleri aldınız. Ancak güneş kreminizin geçen yıldan kalma olduğunu fark ettiniz. Kullanıp kullanmamakta kararsızsınız. İşte yapmanız gerekenler…

Haber: Geçen seneden kalan güneş kremi kullanılır mı?

Güneş kremlerinin ömrü 2 yıldır. Güneş kreminizin önceki yıldan kalıp kalmadığına değil üzerinde yazan son kullanma tarihine bakın. Bazı durumlarda son kullanma tarihi güncel olsa da kullanmamanız gerekebilir.

ÜZERİNDE YAZAN SEMBOLLERE BAKIN

Güneş kreminin üzerinde 6M, 12M ve 24M gibi işaretler bulunur. Bu işaretler kutunun açıldığı andan itibaren ne kadar süre kullanılabileceğini gösteriyor. Örneğin 6M yazan bir ürün, kapağı açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmelidir. Bu yüzden ürünü kullanmaya başladığınızda CD kalemi ile üzerine tarih yazın. Bu şekilde ürünün son kullanma tarihini tayin edebilirsiniz.

Güneş kreminin üzerinde yazan sembollere bakarak ve kullanım sürenizi bilerek güneş kremini doğru şekilde kullanabilirsiniz. Ancak güneş kreminin ne kadar süredir kullandığınızı bilmiyorsanız budurumda kontrol etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

KIVAMINI KONTROL EDİN

Güneş kremini kıvamında akışkanlık ve bozulma varsa bu kremin çöpe atılmazamanı gelmiş demektir.

GÜNEŞE MARUZ KALMASIN

Önceki yaz arabanın bagajına ya da güneş gören bir noktaya bıraktıysanız yıl boyu güneş ışınlarına maruz kalan krem bozulacaktır. Bu ürünü de kullanmamalısınız.

KÜÇÜK BİR TEST YAPIN

Her şeye rağmen kremin sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız cildinize küçük bir uygulama yapın. Cildinizde kızarıklık oluşuyorsa bu kremi de kullanmamalısınız.

7.06.2019 17:04 [12123888]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.