Gece Su İçmek Sağlığa Zararlı mı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.05.2019 13:03

Gece Su İçmek Sağlığa Zararlı mı?

Gece uyandığınızda ağız kuruluğunu gidermek için su içiyorsunuz. Peki gece uyku arasında su içmek sağlıklı mı?

Haber: Gece Su İçmek Sağlığa Zararlı mı?

Sağlıklı bir vücut için günde en az 2.5 litre su içmek gerekiyor. Suyun miktarı kadar suyu içtiğimiz vakit de önemli. Çünkü suyu gece uyku arasında değil gündüz içmeniz gerekiyor.

GECE UYKU ARASINDA SU İÇMENİN ZARARLARI

Gece uykunuzdan uyanıp ağzınızdaki kuruluğu gidermek için su içtiğinizde beyin fonksiyonlarınız bu durumdan olumsuz etkilenir.

Uykudan kalkar kalkmaz boş mideye su içmek sindirim sistemini olumsuz yönde etkiler. Uyku arasında su içmeyi alışkanlık haline getirmeniz, zaman içinde mideye de ciddi zararlar verecektir.

Gece uyandığınızda ağız kuruluğunu gidermek için ağzınızı ıslatacak kadar su almanız, sağlık açısından bir sorun oluşturulmaz.

Uykudan önce bol miktarda su içmek, uyku kalitenizin düşmesine neden olur. Kaliteli bir uyku için yatmadan 1 saatönce su içmeniz doğru olacaktır.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.